ANNA OMA HÄÄL: Saue vald annab ühele tiimile 5000 eurot

6. mai 2019

ANNA OMA HÄÄL: Saue vald annab ühele tiimile 5000 eurot

Kuni 19. maini on kõigil võimalik anda oma hääl Saue valla Facebooki lehel toimuval Ajujahi tiimidevahelisel rahvahääletusel. Suurima toetuse saanud meeskonnale annab Saue vald välja 5000 euro suuruse eriauhinna.

Tiimidega saad tutvuda ja oma hääle anda siin: https://bit.ly/2DQUMl0

 

Saue valla eriauhinnale kandideerivad kõik kuue parima hulka jõudnud meeskonnad:

Lauamäng ALU

Lauamäng ALU on haarav strateegiamäng kahele mängijale, mida saavad mängida nii pimedad kui nägijad. Üldiselt ei arvesta lauamängutootjad ja -disainerid erivajadustega inimestega, jättes kasutajaskonnast välja märkimisväärse osa rahvastikust. Lauamäng ALU on disainitud eelkõige erivajadustega inimesi silmas pidades.

Mängu eesmärk on kontrollida vastasmängijast suuremat ala. Ala kontrollimiseks kasutavad mängijad mängunuppe ning erinevaid tegevusi, kulutades selleks piiratud koguses saadavalolevaid ressursse.

ALU mängulaud on valmistatud puidust ning on täielikult taktiilne, mistõttu on võimalik mängu iseseisvalt mängida ka näiteks sügava nägemispuude ning motoorsete häiretega inimestel. Tänu sellele saavad erivajadustega inimesed tunda end igas seltskonnas võrdväärsena. Mäng arendab mängijate strateegilist mõtlemist ning planeerimisoskust.

Loe intervjuud tiimiga siit: https://bit.ly/2tAZ4rd

Timey

Timey on tark indikaator, mille saab kinnitada toidupakendile, kastidele või kallima (kala-)toote külge. Indikaator muudab värvi, kui toodet pole hoitud ette nähtud tingimustes.

30% toidukaupadest rikneb ennetähtaegselt, kuna neid ei transpordita õigel temperatuuril. Kahjud kannab enamasti tootja, kel puudub ülevaade, millises tarneahela etapis toodet valesti käideldi.

Timey värvimuutev indikaator annab tootjale ja edasimüüjale teada, et toodet on hoitud õigetel tingimustel. Timey abil saavad nii tootja kui edasimüüja olla kindlad, et toode jõuab tarbijani kvaliteetsena.

Loe intervjuud tiimiga siit:https://bit.ly/2I7UgU8

SecureBadger

SecureBadger muudab kinnisvara üürile andmise põhjaliku andmeanalüüsi läbi oluliselt turvalisemaks ja mugavamaks.

Iga viies üürileping lõppeb vaidluse või terava konfliktiga ning sobiva üürniku leidmine on pahatihti keeruline. Guugeldamine ja sotsiaalmeedia sirvimine ei anna piisavalt põhjalikku taustainfot üürniku kohta, mahukam otsing võtab aga palju aega.

SecureBadgeri masinõppel põhinev taustaanalüüs hangib kiirelt ja odavalt üürniku kohta infot avalikest andmebaasidest, krediidibüroodest, sotsiaalmeediast ja teistest virtuaalsetest infoallikatest, et saada kätte üürniku digitaalne jalajälg. Seejärel arvutatakse välja üürniku riskiskoor, mille on üürileandja tellinud.

Loe intervjuud tiimiga siit: https://bit.ly/2W7j6Ws

HopKid

HopKid on laste sõidu- ja saatmisteenuse platvorm, laste turvalise ja mõnusa liikumise korraldamiseks. Ühe kogukonna lapsevanemad saavad HopKidi platvormi abil planeerida ja korraldada kogukondlikku transporti. HopKidiga võidavad lapsevanemad iga nädal vähemalt 3 tundi aega ning maal elavatele lastele saavad teenused kättesaadavaks.

HopKid lahendab mured kahe eri teenusega. Esimene on lastetakso, kus lapsevanem tellib HopKidi rakenduse vahendusel taustakontrolli läbinud sõidutaja-saatja. Teine on kogukonnasisene sõidujagamise platvorm, kus ühe piirkonna või sõpruskonna lapsevanemad saavad platvormi vahendusel planeerida ja korraldada üksteise laste sõidutamist.

Loe intervjuud tiimiga siit: https://bit.ly/2sXaEMS

Groveneer

Groveneer on naturaalsest puidust kleebitav dekoratiivsein, kus kõik protsessid on tarbija eest ära tehtud ning materjal tuleb ainult seina kleepida. Toode on juba õiges mõõdus, viimistletud kõvavahaõliga ning kleepimiseks valmis.

Seda saab paigaldada ruumidesse ilma tööriistadeta ja eriliste oskusteta. Erinevatest toonidest ja mõõtudest saab luua omanäolisi mustreid. Iga kleebitav leht on unikaalse puidusüüga ning seega on iga valminud sein ainulaadne.

Korteri ja maja seinte peamised dekoreerimisvariandid on tavaliselt värvimine ja tapeetimine. Naturaalsete materjalide valik on piiratud või selle ruumi toomine tähendab suurt remonti – puitpaneelid eeldavad üldjuhul täiesti uue seina ehitamist, teised spoonid aga vajavad liimimist ja viimistlemist. Õhukese materjali puhul on see üsnagi keeruline. Groveneer aitab seda mure lahendada.

Loe intervjuud tiimiga siit: https://bit.ly/2SK6xCq

HIVE

HIVE on pilvetehnoloogial põhinev ülitäpne lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks, mis aitab droonidel, robotitel ja teistel autonoomsetel GPS-seadmetel end positsioneerida, liigutada ja jälitada sentimeetrise täpsusega. Selle ajaga on HIVE ühendanud 600 andmekeskust, mis kuuluvad 120le eri ettevõttele. 2018. aastal ühendas HIVE erinevad GPS-jaamad Lätis ja Eestis. Tarkvara testiti Starshipi robotitega.

GPS on levinud tehnoloogia, mis on paraku üldiselt ebatäpne. Ebatäpsuste parandamiseks kasutavad mitmed seadmed maa-aluseid võrke, et infot täpsustada. Need võrgud on tavaliselt mahult väikesed ja võrgu andmetele on raske ligi pääseda, kuna võrkudel on erinevad omanikud, erinev tarkvara, erinevad ühenduvusprotokollid ja nii edasi. Hive ühendab pilvetehnoloogia abil killustunud GPS-võrgud. Võrkude kasutajad säästavad suisa nädalaid andmete hankimisel. HIVE aitab aga võrkude omanikel teenida püsivat teenistust andmete müügiga.

Loe intervjuud tiimiga siit: https://bit.ly/2GSUOuI

 

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest. 

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: