ALU finaali eel: me reaalselt ei oleks arvanud, et nii kaugele jõuame. Ulme!

20. mai 2019

ALU finaali eel: me reaalselt ei oleks arvanud, et nii kaugele jõuame. Ulme!

Viimased nädalad on kolmele finalistile möödunud tormituultes. Finaali pääsenud tiimid pingutavad selle nimel, et kõik antud lubadused täita ja kohtunike ees tõestada, et just nemad tulid sügisel välja parima äriideega.

Seesama siht silmis on nii Kermo, Oskar ja Karl tiimist ALU tegutsenud ning ütlevad, et igapäevatoimetustele on finaaliks valmistumine oma jälje jätnud.

Prioriteediks on olnud täita eelkõige viimati kohtunike ees olles antud lubadused. „Lubasime teha esimesed pimedatele mõeldud üritused, testida toodet fookusgrupis, saada tagasisidet ning toota ja toimetada klientideni esimesed mängud. Need on tänaseks ka tehtud,“ räägib Karl.

Ära ei ole unustatud ka lubadust kutsuda kohtunik Ott Jalakas ühele oma testüritusele, kes osaleb ühes tiimiga päev enne finaali toimuval Eesti Pimedate Liidu suvepäevadel. „Seal on kohal ligi 170 inimest, kelle kõigiga on meil võimalik rääkida, lasta mängu testida ja kuulata, mida nad sellest arvavad,“ ütleb Karl ja lisab, et seni toimunud üritustelt saadud tagasiside on olnud hea.

Lisaks pandi hiljuti lipp maha ka Soomes, kus kohtuti sealse Pimedate Liiduga. Kontaktide loomine jätkub ka veel enne finaali.

Ehkki tiimi eesmärk on olnud toodet testida ja lihvida, käib taustal ka usin mängude tootmine. Finaaliks on tiimil varuks veel nii mõnigi trikk ja saladus, millest poisid ei räägi, lisades, et midagi võib finaaliks üllatuseks ka jääda.

Uurides, millega veel finaalis kohtunikke veenda plaanitakse, siis leiavad mänguloojad, et oluline on näidata progressi ja antud lubaduste täitmist.

„Meile meeldis, mida Oskar ütles, et kui palju me tegelikult ettevõttena arenenud kogu selle protsessi jooksul oleme. Kui me räägime sellest, et sügisel esitasid konkursile oma idee kaks EKA endist tudengit, kes olid teinud lihtsalt mingi mängu ja kellel puudus igasugune äriline kogemus, siis tänaseks oleme jõudnud ideest ettevõtteni,“ räägivad mänguloojad.

Oma nõrgad kohad on nad endi sõnul täiendanud mentorite ja uute tiimiliikmete abiga, samuti käivad tootmine ja müük, sihtgrupp on õnnelik ja äri kasvab. „Kui keegi tahab norida, et oleme vaid 20 mängu müünud, siis Soome Pimedate Liit müüs kahe aastaga sama palju. Meie alles alustame,“ annab Oskar senisele tegevusele konteksti.

Finaali minnakse välja teenitud preemia järele. Auhinnaraha plaanib tiim investeerida tootmisvahendite soetamisele, et protsessi kiirendada ning uusi mänge arendada.

Teistele finalistidele soovivad poisid ühiselt edu. „Mulle meeldib see, et kaks kolmandikku finaalist on vineerist tehtud ja kõik on füüsilised tooted,“ naljatleb Kermo ja lisab, et mis iganes tulemus sünnib, on neil hea meel, et konkurss selliselt on läinud.

„Kui Oskar ütles, et me oleme saja parima hulgas, siis ma olin sillas. Ma reaalselt ei oleks arvanud, et me nii kaugele jõuame. Ulme!“

Ajujahti peavad nad ühiselt väärtuslikuks kogemuseks. „Kõik need asjad, mida me oleme õppinud ettevõtluse, tootmise, suhtlemise kohta – need on sellised, mida mujalt on raske leida,“ räägib Kermo. Oskar lisab, et seda ei tohi võtta liiga tõsiselt võistlusena ning et nende eesmärk on olnud teha ikkagi oma asja.

Ajujahi 12. hooaja superfinaali otsesaade on TV3s neljapäeval, 23. mail kell 20. Konkursi auhinnafond on 75 000 eurot, millest võitja viib välja vähemalt 30 000 eurot.

Ajujahi kõiki telesaateid saad vaadata siit.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: