Ajujaht pikendab ideede esitamise tähtaega 1. novembrini

26. oktoober 2015

Ajujaht pikendab ideede esitamise tähtaega 1. novembrini

Tänaseks on esitatud ligi kolmsada ideed, kuid üle viiekümne avalduse on lõpuni täitmata. Eelmiste aastate kogemus näitab, et paljud alustavad idee esitamist viimasel minutil ning tähtaja pikendamisega antakse võimalus ka senistele kahtlejatele võimalus idee esitada.

Ajujahi ellukutsuja EASi projektijuht Marion Raudsepp selgitas, et mitmed head ideed on esitatud vahetult enne tähtaega. «Näiteks eelmise hooaja võitja Jiffi esindajad esitasid avalduse viimasel hetkel,» ütles ta. Jiffi eestvedaja Andres Osula rääkis, et patenditaotluse vormistamine võttis palju aega, mistõttu oodati idee esitamisega viimse hetkeni.

Ajujahi partneri SEB panga äriinnovatsiooni juht Mart Maasik julgustab ka sotsiaalseid ettevõtteid konkursist osa võtma. Sotsiaalseid ettevõtteid nõustavad SEB ja Heateo Sihtasutuse eksperdid. Väärib mainimist, et Ajujahi naistele suunatud Tallinna pitch’i peapreemia 400 € ja pääsme saja parema hulka võitis sotsiaalne ettevõte Helpific. Ettevõte pakub töövahendusportaali erivajadustega inimestele, kellele saavad teenust pakkuda vabatahtlikud.

Tänu Ajujahi pitch’idele on tänaseks selgunud kümme edasipääsejat. Lisaks Helpificule, on taganud pääsu
saja hulka nii RailReed, Tippy, Tesselfloor, Bison, Kristina kui FitLap. Muuhulgas on selged ka kolm TOP30 meeskonda – Marina Ahoy, Safebox ja eResNetwork – kes said eripääsme tänu edule Garage48 häkatonidel.

Viimasel kolmel aastal Ajujahile esitatud ideedest 32 protsenti on tulnud IKT sektorist, 20 protsenti tööstuse ja disaini valdkonnast ning kümme protsenti olid seotud turismi- ja teenusmajandusega. Osalejate keskmine vanus oli 30 eluaastat, kellest 67 protsenti oli tööga hõivatud. 42 protsenti Ajujahi viimase kolme hooaja osalejatest omavad kõrgharidust ning 68 protsenti osalejatest olid mehed.

Üheksandat hooaega jätkab Ajujahi partnerina SEB pank. Mart Maasik julgustab SEB töötajaid konkursist osa võtma. «Soovitan kindlasti osaleda: ja globaalse ambitsiooniga paluks mitte tagasi hoida,» ütles ta. Konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Nortal. Lisaks neile toetavad Ajujahti: Levira, Advokaadibüroo Cobalt, Nasdaq, Tehnopol, Heateo Sihtasutus, Sihtasutus Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn ja Võru maavalitsus.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: