Tead, mis aitaks tallinlaste elu mugavamaks muuta?

9. oktoober 2018

Tead, mis aitaks tallinlaste elu mugavamaks muuta?

Oled mõelnud, millal tehakse äpp, mis ennustab täpselt liiklusummikuid või kuidas saaks kevadsula järel tänavad kiiremini ja paremini puhtaks?

Tallinna Ettevõtlusamet paneb Ajujahil parimale linnakorraldust ja elukeskkonda mõjutavale äriideele välja 3000 euro suuruse eriauhinna.

Häid ja edukaid näiteid linnaelu nutikamaks ja mugavamast korraldusest leidub mitmeid. Viimaste aastate parimaks näiteks toob Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher 2013. aastal Ajujahil osalenud elektrooniliste lukusüsteemiga jalgrattaparkla arendaja Bikeepi, kelle jalgrattaparklaid paigaldati alles augustis Tallinnasse veel juurdegi. „Kokku on elektroonilisi parkimiskohti praeguseks Tallinnas 520 rattale.“

„Bikeepi jalgrattaparklad lahendavad sobiva pusletükina täpset vajadust, julgustavad autoga liiklemise asemel kasutama jalgrattaliiklust ning on samas ka turvalised,“ selgitab uuenduslike äriideede vajadust linnaelu korraldamiseks Vaher. „Sarnaseid lahendusi oleme ka tänavu Ajujahiga otsimas.“

Äkki on sinul mõni idee järgmisest Bikeepist, Wazeist või tead lahendust mõnele muule kitsaskohale? 

Esita oma idee Ajujahile hiljemalt 28. oktoobril siin. Parimale linnaelanike elukorraldust paremaks muutvale äriideele paneb Tallinna Ettevõtlusamet välja 3000 euro suuruse eriauhinna.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: