Ajujahist tuule tiibadesse saanud UpSteam liigub esimesele välisturule

27. märts 2019

Ajujahist tuule tiibadesse saanud UpSteam liigub esimesele välisturule

Möödunud hooajal Ajujahi TOP30 hulka pääsenud kuugraafikupõhist liikuvat ja loodussõbraliku auto aurupesu pakkuv  UpSteam laieneb suvel esimesele välisturule Soome. UpSteam on automatiseeritud taustateenus, mis tuleb ise kliendi juurde pakkudes nii auto sise- kui välispuhastust.

Foto: UpSteam

UpSteam soovib olla järgmine Eestist pärit iduettevõte, kes laieneb riigipiiridest väljapoole ning liigub globaalsele turule. “Asutamise algusest alates oleme Eestis kokku teenindanud üle 5500 auto ja 1200 kliendi. Kahe aastaga on toimunud väga suur areng ning juunikuus laieneme oma esimesele võõrturule, milleks saab olema Soome. Sellest saab meie esimene samm skaleeritava ärimudeli valideerimisel,“ räägin UpSteami asutaja Martin Kristerson.

Peatselt on noorel ettevõttel valmimas ka telefonirakendus, millega plaanitakse autopesu muuta sama lihtsaks kui Bolt takso või Wolt toidu tellimine. Suure tõuke on idufirmale andnud eelmise aasta lõpus kaasatud poole miljoni suurune investorkapital, kus osalesid tuntud investorid ja fondid nagu Madis Müür, Jaak Roosaare, Superangel ja Spring Capital.

UpSteami Funderbeam ühisrahastuskampaania juhtinvestor Madis Müür näeb idufirmas tugevat globaalset potentsiaali. „Kliendid reklaamivad toodet ise ning niisugust reaktsiooni kohtab harva. See on ka üks põhjus, miks taolisesse autopesu ettevõtmisesse nii suur arv tugevaid investoreid ja mentoreid kaasatud on,” räägib Müür.

Superangel investeerimisfondi asutaja ning juhtiv partner Rain Rannu iseloomustab UpSteami kui tugevat iduettevõtet, kes alates Eesti turule tulekust siin suurt väärtust on loonud. “Kui 1,5 aastat tagasi UpSteami investeerisime, nägime, et neil on suur ambitsioon maailma muuta. Oleme saanud kinnitust, et see on veelgi süvenenud. UpSteam on Eesti autojuhtidele kokku hoidnud tuhandeid tunde aega. Nüüd on aeg sama teha välisturgudel,” räägib Rannu.

Eestis tunnevad ettevõtte vastu huvi nii Telia, Omniva, Rimi, COOP, Liviko, R-Kiosk, ALD, AVIS, Synlab kui ka paljud teised ettevõtted. Alates märtsikuust teeb UpSteam koostööd teiste hulgas nii Europarki kui Solarisega, mille raames saab tellida UpSteam pesu otse Solaris parkimismajja. Seeläbi võimaldab Europark igale sise- ja välispesu tellijale omalt poolt 2 tundi tasuta parkimist.

UpSteam on 2017. aasta veebruaris tegutsemist alustanud Eesti iduettevõtte, mis pakub liikuvat autopesuteenust. Ettevõtte asutajad on Tallinna Tehnikaülikooli tudengid Martin Kristerson, Valjo Kütt ja Aleksis Anijärv. 2018. aastal osales UpSteam edukalt Eesti suurimal äriideede konkurssil “Ajujaht”, kus jõuti kolme parema hulka.

UpSteami asutajad koos Bolti asutaja Markus Villiguga. Vasakult: Aleksis Anijärv, Markus Villig, Martin Kristerson, Valjo Kütt (Foto: UpSteam)

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: