Ajujahile ideede esitamise tähtaeg pikenes 1. novembrini

26. oktoober 2020

Ajujahile ideede esitamise tähtaeg pikenes 1. novembrini

Tänaseks on Ajujahi arenguprogrammi esitatud või esitamisega alustatud 301 ideega. Kuna suur hulk alustas idee esitamisega alles nädalavahetusel, otsustati  korraldajate poolt ideede esitamise tähtaega pikendada.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on näha, et koroonakriis pole ettevõtlusvaimu vähendanud ning Ajujahile esitatud ideid on palju. “Me soovime, et ka hilised ärkajad ja viimast lihvi vajavad ideed saaksid Ajujahi arenguprogrammi kandideerida. Seepärast otsustasime esitamise tähtaega veel nädala võrra pikendada,” sõnas Raudsepp ning pani südamele, et kõik oma alustatud ankeedi lõpuni täidaks.

Sel hooajal ulatub Ajujahi kogu jagamisele minev rahastus 150 000 euroni, millest 75 000 eurot moodustab EstBANi ehk Eesti ingelinvestoreid ühendava organisatsiooni investeering ühte tiimi. Auhinnafond sisaldab ka toetajate välja pandud mitmeid eriauhindu.

Näiteks on SEB välja pannud 5000 eurose eriauhinna enim positiivset mõju loovale ideele. “Positiivse mõju auhinnale saavad kandideerida kõik tiimid, kes ühel või teisel moel parandavad keskkonda, sotsiaalseid aspekte või edendavad eetilist ettevõtluskultuuri,” sõnas Andra Altoa, SEB Balti divisjoni strateegia ja kliendikogemuse valdkonna juht.

Ideid on tänavu tulnud Ajujahile seinast seina. Näiteks on juba esitatud pisikese mootoriga täispuhutavad veesuusad, online videotreeningute platvorm treeneritele, õlireostust koguvad turbamatid või telefonikaitse, mis kukkudes avaneb õhkpadjana. 

“Kohati on uskumatu näha inimeste leidlikkust ideede genereerimisel,” sõnas Maxima turundusjuht Janne Laik. “Ise loodan tänavu näha ideid just ostu- ja kliendikogemuse parandamise poolelt, olgu siis need virtuaalsed või päris poodide külastusi rikastavad,” lisas Laik.

Praegu on Ajujahile esitatud üle 200 äriidee. Ideid saab arenguprogrammi esitada veel 1. novembrini veebilehelt www.ajujaht.ee.

Seni on enim ideid tulnud Tallinnast 130 ja Harjumaalt 46. Tartumaalt 22, Pärnumaalt 10, Ida-Virumaalt 8, Võru- ja Raplamaalt mõlemast 4. Lääne-Virumaa, Läänemaa, Järvamaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Saaremaa, Valgamaa ja Viljandimaa peale kokku 16 ideed. Suur hulk ideede ankeete on veel ka lõpetamata.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on andnud hoogu sellistele ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised.

Ajujahi on ellu kutsunud EAS. Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti ja Miltton. Suurtoetajad on SEB, Elisa ja Maxima.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: