Ajujahile esitati 316 äriideed

2. november 2020

Ajujahile esitati 316 äriideed

Eesti suurimale äriideede konkursile esitati sel hooajal 316 ideed. Ideid esitati 22 rohkem kui aasta varem ja enim kasvas IKT valdkonda esitatud ideede hulk, kuhu esitati kokku 103 äriideed.

Konkursi ellukutsuja EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul näitab esitatud ideede suur hulk, et pika ajalooga Ajujaht on endiselt väga oluline formaat ettevõtluse edendamiseks. “Edasi asuvad meie eksperdid ideid hindama ning valivad järgmise kahe nädala jooksul välja 100 tugevamat. Seejärel kutsume tiimid žürii ette ideid esitlema ning sõelume välja TOP30, kes pääsevad arenguprogrammi,” sõnas Raudsepp ning lisas, et oodata on väga põnevaid äriideid.

Kõige rohkem ideid esitati Harjumaalt ja Tallinnast – vastavalt 56 ja 167. Tartumaalt esitati kokku 34 ideed, Pärnumaalt 11, Lääne-Virumaalt 3, Raplamaalt 5, Ida-Virumaalt 9, Saaremaalt 1, Võrumaalt 7, Jõgevamaalt 2, Viljandimaalt 3, Järvamaalt 4, Valgamaalt 4, Läänemaalt 2, Põlvamaalt 3 ja 4 ideed tuli välismaalt. Üks esitaja jättis elukoha märkimata.

Esitatud ideed jagunevad valdkondade vahel järgmiselt: info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad (IKT) 103, sotsiaalne ettevõtlus 35, tööstus ja disain 23, turism ja teenusmajandus 20, tervis ja biomeditsiin 30, energeetika ja keskkond 26, loomemajandus 12. 67 ideed liigitati muu kategooria alla.

Vanim idee esitaja on 82 aasta vanune ja noorim 16. 

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss. Ajujahil on käimas 14. hooaeg. Konkursi auhinnafond on 75 000 eurot, millele lisandub 75 000 euro suurune äriingleid ühendava EstBANi investeering.

Ajujahi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetajad Elisa, Maxima ja Microsoft. Lisaks neile toetavad Ajujahti advokaadibüroo Triniti, Tartu linn, Tallinna Ettevõtlusamet, Pärnu linn, Saue vald, Tartu Loomemajanduskeskus. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton ja Tehnopol.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: