Ajujahil selgitati välja kuus parimat tiimi ja nende mentorid

7. mai 2021

Ajujahil selgitati välja kuus parimat tiimi ja nende mentorid

Eile eetrivalgust näinud Ajujahi telesaates selgus lõpuks, kes on need kuus tiimi, kes võistlevad edasi Ajujahi võitja tiitli, suurinvesteeringu ja rahalise auhinnafondi nimel. Lisaks valis iga Ajujahi finaalžürii liige endale ühe mentordatava tiimi, kelle eest asuvad nad võitlema.

Tiimid ja nende mentorid on järgnevad:

  • Hambapesutablette müüv Münt. Nende mentoriks on EASi innovatsiooni valdkonnajuht Inge Laas.
  • Taimekasvatustarkvara arendav Tamiatics. Nende mentoriks on Ajujahi tiimijuht Harri Tallinn (Civitta).
  • Kivi-plastik komposiitmaterjali välja arendanud ja nüüd tööstust planeeriv R.P.C. Materials. Nende mentoriks on ingelinvestor Ivo Remmelg.
  • “Toodete Facebooki” platvormi arendav ja müüv Lexi.Market. Nende mentoriks on Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu.
  • Elektrilaadijate kasutamise ja laenamise võrgustikplatvormi arendav RUEX. Nende mentoriks on Microsofti arenduskeskuse juht Tanel Erm.
  • Õpetajate vahendusplatvormi pakkuv Mentornaut. Nende mentoriks on SEB strateegiajuht Andra Altoa.

Järgmises kahes saates selgub, kes pääsevad kuue seast Ajujahi superfinaali 27. mail – ainult kolm tiimi teenivad välja selle pileti ja võitlus läheb äärmiselt kibedaks, arvestades tiimide kõrget taset.

Ajujaht on TV3 eetris igal neljapäeval kell 20, saadet juhib Marii Karell.

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, mis pakub tipptasemel mentorlust, koolitusi ja rahastust. Ajujaht on hoogu andnud ettevõtetele nagu Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, UpSteam, Groveneer ja paljud teised. Viimase 12 kuu jooksul on Ajujahilt välja kasvanud idufirmad kaasanud enam kui 12 miljoni euro väärtuses investeeringuid. Tänavu ulatub Ajujahi rahaline fond rekordilise 140 000 euroni.

Ajujahi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Konkursi partner on SEB ja suurtoetajad Elisa, Microsoft ja Maxima. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Lisaks toetavad Ajujahti investorid EstBANist, Advokaadibüroo TRINITI, Tartu Loomemajanduskeskus, Harku vald, Saue vald, Tartu linn, Pärnu linn, Tallinna linn.

 

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: