Ajujahi võitja selgub täna!

26. mai 2016

Ajujahi võitja selgub täna!

Ajujahi finaali otseülekanne algab Eesti Televisioonis täna kell 20:00. Võidu nimel asuvad võistlustulle Foxcademy, Levon ja SprayPrinter. Auhinnafond on 60 000 eurot.

Tehnopoli startup inkubaatori juht Martin Goroško on pidanud soosikuks SprayPrinterit. “Kui peaksin panustama televaatajate ja Ajujahi žürii otsusele finaalsaates, siis panustaksin meeskonnale SprayPrinter,” rääkis ta. SprayPrinter’i eestvedaja Alo Murutar arvas, et Ajujahil osalemine on tulnud kasuks nii nende meeskonnale kui konkurssile endale. “Ja me ei tulnud finaali selleks, et teiseks jääda,” ütles Murutar.

_DSC4742

Läänlased telerite ette

Läänemaalased hoiavad aga pöialt Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilaste Markus Lemberi ja Karel Nappuse poolt arendatavale äpile Levon, mis õpetab laulma. Kool on oma Facebook’i lehe kaudu hoidnud kohaliku kogukonna huvi üleval ja vähemalt kaasõpilaste poolehoiu on poisid võitnud. Lember ise on samuti optimistlik.

“Meil on varuks üllatus, mida žürii meilt praegu ilmselt oodata ei oska,” ütles ta. Ta lisas, et tegelikult oli Levoni algseks plaaniks jõuda kolmekümne parema hulka, et saada osa Ajujahiga kaasnevast koolitusprogrammist. “Tegelikult oli top30 hulgas väga palju neid, kes võinuks samuti võitu väärida,” lisas Lember.

_DSC5009

10 protsenti koduturust võetud

Kolmandaks finalistiks on e-õppelahenduste innovatsioonivedur Foxcademy. Tänaseks on ettevõttel 22 maksvat klienti ehk gümnaasiumi. Kuna Foxcademy pakub e-õpikuid praegu vaid gümnaasiumitele, on 10 protsenti koduturust vallutatud.

Idufirma eestvedaja Sebastian Pikand on tuleviku osas lootusrikas. Esmalt soovitakse võita Ajujaht, kuid astutud on ka esimesed sammud rahvusvahelises plaanis. “Meil on olemas kokkulepped koolidega Suurbritannia ja Indias, kes hakkavad meie toodet käesoleva aasta oktoobris testima,” ütles ta.

_DSC4964

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja
Nortal. Lisaks neile toetavad Ajujahti Levira, Advokaadibüroo Cobalt, Nasdaq,
Tehnopol, KÜSK, Heateo Sihtasutus, Pärnu linn, Tallinna linn, Tartu linn ja Võru
maavalitsus.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: