Ajujahi võitis Timey

24. mai 2019

Ajujahi võitis Timey

Eile õhtul selgus Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” võitja. Žürii valis võitjaks Timey, kes toodab keemilisi indikaatoreid toidukaupade jälgimiseks. Võidutiim sai peaauhinna 30 000 eurot ja võimaluse külastada koostöös investeerimisplatvorm Funderbeam kolme välisturgu, et kohtuda potentsiaalsete klientide ja investoritega.

Ajujahi ellukutsuja, EASi nõukogu esimees Erki Mölder ütles, et ettevõtluses läbi löömiseks tuleb julgeda ka eksida. “Kõik kolm finalisti on julgenud võtta riske ja seeläbi areneda. Timey viis võidule eelkõige eristuv ja nutikas lahendus, mille nad konkursi jooksul ka teoks tegid,” rääkis Mölder.

SEB innovatsioonijuht Mart Maasik ütles, et Timey võttis kuulda neile antud tagasisidet. “Nad on dünaamiline tiim, kes on nii meie kui ka klientide tagasiside mitte ainult kuulda võtnud, vaid sellele ka reageerinud, mistõttu on nende areng konkursi jooksul olnud märgatav,” rääkis Maasik.

Elisa tegevjuht Sami Seppänen leiab, et Ajujahi võit on tunnustus tiimi senisele fookuse hoidmisele ning potentsiaalile viia oma toode erinevatele turgudele Euroopas ja miks mitte ka kogu maailmas. “Nende tehnoloogial on palju võimalusi, kuid nad on tugevalt hoidnud fookust kalatoodetele,” lisas Seppänen.

Ajujahi II koha pälvis kleebitavate puitpaneelide tootja Groveneer (15 000 eurot) ja III koha pimedatele mõeldud lauamäng ALU (5000 eurot).

Lisaks andsid Ajujahi toetajad välja järgmised eriauhinnad:

  • Parim sotsiaalne ettevõte – Võõras Sõber (5000 eurot), auhinna panid välja SEB ja Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik
  • Harku valla lemmik – HopKid (5000 €), auhinna pani välja Harku vald
  • Saue valla lemmik – HopKid (5000 €), auhinna pani välja Saue vald
  • Advokaadibüroo TRINITI eriauhind – Timey (tugi ja nõu välisturgudele laienemisel), auhinna pani välja advokaadibüroo TRINITI
  • Eesti Tööandjate Keskliidu lemmik – Võõras Sõber (3000 €), auhinna pani välja Eesti Tööandjate Keskliit
  • Tallinna linna lemmik – Lumebot (3000 €), auhinna pani välja Tallinna Ettevõtlusamet
  • Tartu linna lemmik – Edible (4000 €), auhinna pani välja Tartu linn

Timey on tark indikaator, mille saab kinnitada toidupakendile või kastidele ning see muudab värvi, kui toodet ei ole hoitud õigetes tingimustes. Värvi muutev indikaator loob lisandväärtust kaupade tarneahelas ja hoiab ära liigset toidukaupade raiskamist. Timey loojad on Tallinna Tehnikaülikooli keemiatudengid Laurent Läheb ja Martin Möllits.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald ja Põllumajandus-Kaubanduskoda. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: