Ajujahi TOP10 finalistid Münt ja Fudler kaitsevad Tartu au

30. märts 2021

Ajujahi TOP10 finalistid Münt ja Fudler kaitsevad Tartu au

Eesti suurimal äriideede konkursil Ajujaht pääsesid kümne parima hulka ka kaks Tartu noorte ettevõtet: looduslikke hambapesutablette tootev Münt Healthcare ja restoranides üle jäävat toitu päästa aitav Fudler.

Hugo Treffneri gümnaasiumi abiturientide rajatud õpilasfirmast välja kasvanud Mündi teekond Ajujahile on kestnud poolteist aastat. Esimene suurem katsumus oli Mündil 2019. aasta sügisel tudengite äriideede võistlus Kaleidoskoop, kus neil õnnestus pääseda finaali ning koguni võitjaks tulla.

Kaleidoskoopi oli jälgimas aga roheideede konkursi Negavatt projektijuht, kes kutsus Mündi edasi kandideerima Negavatti. Seal saadigi eriauhinnaks pääs Ajujahi saja parima hulka. «See on äge, et meil on igal võistlusel olnud mingi asi, mis meid on edasi viinud ja uue väljakutse avanud,» sõnas Mündi tegevjuht Marilin Berg.

Restoranides üle jäävale toidule prügikasti asemel teise võimaluse andva platvormi Fudler eestvedajatele oli juba Ajujahi saja parima idee sekka jõudmine kordaminek. «Nüüd aga oleme kümne hulgas, see on ikka väga-väga äge,» lausus Fudleri disainipoole eest vastutav Kerttu Jaansalu.

Mõlema ettevõtte eestvedajad tunnistasid, et Ajujahil osalemine on end juba kuhjaga ära tasunud. «Ebareaalne võimalus on saada nõu Eesti tippettevõtjatelt,» ütles Berg. «Oleme pidanud palju kiiremini asju korda saatma ning see on aidanud meil kasvada,» lisas Fudleri tegevjuht Rudolf Stenar Saluoks.

Loe lähemalt, mitu toidupakkumist on Fudler päästnud ja kui palju kliente juba Mündil on Tartu Postimehest.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: