Ajujahi TOP 10 tiim Münt tahab laieneda Skandinaaviasse

12. aprill 2021

Ajujahi TOP 10 tiim Münt tahab laieneda Skandinaaviasse

GeeniusPRO portaal kirjutab, kuidas tänavu Ajujahi parima kümne hulka pääsenud ettevõte Münt toodab tableti kujul hambapastat, mis on keskkonnasäästlik ja tervisele kasulikum. Münt sai alguse 2019. aastal õpilasfirmast ja selle asutajateks on Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi lõpuklassi õpilased Marilin Berg, Märten Kala, Aksel Joonas Redi ja Eva Maria Ilves.

“Kui tavaliselt tehakse sellist asja lihtsalt õpilasfirma mõttega, siis meil oli kohe idee teha midagi jätkusuutlikumat,” rääkis ettevõtte kaasasutaja ja finantsjuht Eva Maria Ilves.

Kui alguses tehti tablette sisuliselt käsitsi Tartu Ülikooli laboris, siis nüüd on tootmine viidud Leetu. Tänu sellele saavad nad 70 purgi asemel toota palju rohkem ja anda hambapesutablette müüki ka jaepoodidele. “Nad aitasid meil ka koostist parandada. Tootmine on meie endi kätes ja see on hästi mugav,” ütles Eva Maria.

Noorte plaan on lähiajal laieneda Skandinaaviasse. Suurt potentsiaali nähakse nii koostöös suuremate hotellikettidega kui ka lennufirmadega. Loe rohkem GeeniusPROst.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: