Ajujahi toetajatega ühines Lingvist

19. märts 2019

Ajujahi toetajatega ühines Lingvist

Märtsist asus Ajujahti toetama Eesti idufirma ja keeleõppe platvorm Lingvist. Lingvisti kaasasutaja Ott Jalakas kuulub ka Ajujahi kuueliikmelisse žüriisse, kes asub TV3 telesaates konkursi tänavuse hooaja võitjat välja sõeluma. 

Ettevõtte otsus Ajujahi toetajatega ühineda sündis asutajate isiklikust kogemusest ja loost. Lingvist loodi asutajate ühise karjäärimuutuse tulemusena, kui kõrvale otsustati jätta senine karjääritee ja algust tehti uue ettevõttega, mis oli seni ümbritsenud mugavustsoonist väljaspool.

Foto: JP Hion

“Usume, et Ajujaht innustab inimesi tegema seda sama, mistõttu soovime ka ise sellesse panuse anda,” selgitab Ott otsust Ajujahi toetamise taga. Oluliseks hindab ta ka Ajujahi panust Eesti startup-maailma ja majanduse arengusse, kuna see toob ettevõtlusesse suurel hulgal uusi inimesi. “See on kiirtee palgatöölt ettevõtjakarjäärini,” räägib ta.

Koostööst ootab Ott põnevat mentordamise kogemust. “Usun, et oskan küsida õigeid küsimusi ja suudan seeläbi tiime suunata ja aidata, kuna olen ka ise sarnase tee läbi käinud,” räägib Ott ja lisab, et loodab antud panusest tagasi saada energiat, mida töö tiimidega ja startupidega annab.

Ajujahi telesaade on TV3 eetris alates 4. aprillist neljapäeviti kell 20.00. Hooaja võitja selgub 23. mail toimuvas TV3 otsesaates.

Ajujahi žüriisse kuuluvad Erki Mölder (EAS), Mart Maasik (SEB), Sami Seppänen (Elisa), Heidi Kakko (BaltCap Growth Fund), Kaidi Ruusalepp (Funderbeam) ja Ott Jalakas (Lingvist).

Ajujahi žürii. Foto: JP Hion

Ühes Lingvistiga on Ajujahi toetajate hulgas kokku 11 organisatsiooni ja ettevõtet. Lisaks Lingvistile toetavad Ajujahti SEB, Elisa, advokaadibüroo Triniti, Funderbeam, Lingvist, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Põllumajanduskoda, Harku vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn. 

Ajujahi ellukutsuja on EAS. Konkursi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: