Ajujahi superfinaali pääsesid ALU ja Groveneer

10. mai 2019

Ajujahi superfinaali pääsesid ALU ja Groveneer

Ajujahi kuuendas telesaates astusid kohtunike ette kuuest tiimist kolm, et võita endale koht konkursi finaalis. Finaali pääsesid vaegnägijatele mõeldud lauamäng ALU ja naturaalsest puidust kleebitavate dekoratiivpaneelide tootja Groveneer. Viimane, kolmas superfinalist selgub Ajujahi eelviimases telesaates 16. mail, kui žüriil on võimalik ka seni finaali kutsutud meeskondade osas meelt muuta.

Lauamäng ALU meeskond ütles, et nendega kohtunikud olid sõbralikud, kuid natukene ka pettunud. „Enamik kohtunikke olid võlutud meie eesmärgist ja sellest, mida me üritame siin ja kogu maailmas teha. See on tõenäoliselt see, mis meid üle noatera finaali viis,“ rääkis tiim.

Finaali pääsenud Groveneeri meeskond ütles peale pitchi, et kohtunike tagasiside kinnitas, et mida tehakse hästi, seda tehaksegi hästi ning lisaks saadi teada, mis on suuremad arenguvajadused.

(Vabandame video kehva helikvaliteedi pärast)

Finaalikohast jäi napilt ilma tiim SecureBadger, kes ütles, et žürii keskendus küsimustes eelkõige välisturgudele, kuid hetkel testitakse alles koduturgu. „Me lubasime jõuda esimeste maksvate klientideni, mida me ka tegime. Ei usu, et välisturgudele keskendumine oleks meid täna kaugemale aidanud. Me keskendume hetkel Eesti turule,“ rääkis meeskond ja lubas, et žürii veel kuuleb neist.

Praeguseks on sügisel konkursile esitatud 341 äriideest sõelale jäänud viis parimat äriideed. Hooaja finaalis astuvad 23. mail kohtunike ette viimast korda vaid kolm parimat, kellest üks viib koju vähemalt 30 000 eurot.

Hooaja eelviimases telesaates astuvad kohtunike ette droonide positsioneerimis- ja navigeerimisplatvorm HIVE, laste sõidutamise ja saatmise platvorm HopKid ning tootele kleebitav tark “parim enne” indikaator Timey, kelles finaali pääseb vaid üks.

Ajujahti näeb neljapäeviti kell 20.00 TV3s. Saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: