Ülevaade Ajujahist: kiirendi, mis aitab äriideest ettevõtteni

15. september 2020

Ülevaade Ajujahist: kiirendi, mis aitab äriideest ettevõtteni

Ajujahi telesaadet teavad mitmed. Paljud ei tea aga, et lisaks igakevadisele hoogsale telesaatele läbivad kõik tiimid enne ka kiirendiprogrammi, mis koosneb mentorlusest, rahvusvahelisest koolitusprogrammist ja äriidee testimisest. Intensiivse kiirendiprogrammi jooksul aitab Ajujaht igaühe idee lahti võtta ja selle siis selliselt tagasi kokku panna, et sellest toimiv äri saaks.

Igal aastal valib ettevõtjatest, investoritest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii välja 30 parimat äriideed, kes saavad võimaluse osaleda Ajujahi nelja kuu pikkuses intensiivses kiirendiprogrammis, mis annab teadmised ja tööriistad ettevõtlusega alustamiseks ja äriidee elluviimiseks.

Ajujaht ei ole „Ajujaht“ ilma selle kõigi osadeta. Ajujahi tervikkogemus koosneb mentorlusest, kiirendist ja koolitusprogrammist, rahastusest, ligipääsust kontaktidele ja võrgustikule ning muidugi igakevadisest telesaatest, kus selgub 30 000 euro suuruse auhinnaraha võitja.

Mentorlus

Ajujahi arenguprogrammis osalevad tiimid viiakse kokku rahvusvahelise kogemusega mentorite võrgustikuga, kes suunavad ja nõustavad meeskondasid terve arenguprogrammi vältel. Ajujahi mentorite hulka kuuluvad nii tuntud ettevõtjad, investorid, võrgustikuliikmed ja Ajujahi toetajate ja sponsorite tippeksperdid. Valikut Ajujahi mentoritest saab näha siit.

Kiirendi ja koolitused

Lisaks mentorlusele läbivad tiimid Ajujahi koolitus- ja arenguprogrammi, mis annab nii teadmise kui tööriistad kõigeks, mida on vaja enda ärimudeli loomiseks, selle läbimõtlemiseks ja edasi arendamiseks. Ajujahi selle hooajal arenguprogrammi koolituste teemad ja koolitajad on:

Ajujahi koolitused on sisukad ja hands-on – iga meeskond saab samaaegselt tegeleda enda äriideega, seda edasi arendada ja kuuldut kohe katsetada.

Rahastus äriidee elluviimiseks

Igal aastal jagab kõigi arenguprogrammi läbinud äriideede vahel välja 75 000 eurot. Lisaks panevad Eesti äriinglite võrgustiku EstBan liikmed välja 75 000 euro suuruse investeeringu ühele tiimile. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku programmi toetajad ja sponsorid. Ajujahi auhinnafondi ja jagamisele minevate eriauhindadega saab tutvuda siin.

Võrgustik ja kontaktid

Eesti suurima äriideede konkursina teeme järjepidevalt koostööd nii startup-võrgustiku, katusorganisatsioonide kui mitmete algatuste ja üritustega. Ajujahi arenguprogramm pakub kõigile meeskondadele võimalust soodsalt saada osa nii konverentsidest (Startup Day, Latitude59, Arctic15 jt), pitchimisüritustest kui muust.

Telesaade “Ajujaht”

Ajujahi arenguprogrammi ja kiirendiga käib kaasas ka telesaade, mis jälgib arenguprogrammi jooksul meeskondade arengut ja tutvustab osalevaid äriideid Eesti rahvale. Ajujahi telesaade ei ole vaid meelelahutus, vaid paneb tiimid sisuliselt proovile väljakutsetega, millega seisavad silmitsi kõik alustavad ettevõtjad. Eelmise hooaja saateid saab järele vaadata siin.

 

Loe lisa Ajujahi veebilehelt www.ajujaht.ee.

Jälgi Ajujahti Facebookis ja Instagramis.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: