Ajujahi IV saade: SecureBadger

24. aprill 2019

Ajujahi IV saade: SecureBadger

Sel neljapäeval, 25. aprillil linastuvas Ajujahi saates koguneb taaskord kuueliikmeline kohtunikepaneel, kes otsustab, millised tiimid pääsevad edasi konkursi järgmisesse vooru. Sel nädalal astuvad kohtunike ette HopKid, HIVE, SecureBadger ja Edible, et selgitada välja, kes liigub edasi järgmisesse vooru ja kelle jaoks konkurss läbi saab.

Vestlesime SecureBadgeri eestvedaja Teele Annusega Ajujahi arenguprogrammist ja telesaates osalemisest.

Teil on koos 30 teise tiimiga neli kuud tihedat tööd arenguprogrammis selja taga. Mida SecureBadger sellest ajast kõige kasulikumaks peab ja kõige eredamalt meenutab?
Kõige väärtuslikumaks peame koostööd mentoritega, kes toetavad meeskonda ja annavad väärt nõu, tihti ei jõua alustavas ettevõttes kõiki otsuseid ise pikalt ja läbimõeldult kaaluda ning mentorid aitavad hoida fookust ja prioritiseerida. Ja me ei usu, et teised mentorid enda juurde kutsuvad ja õlut pakuvad – aitäh, Raul ja Ott!  

Kuidas tunnete end teležürii ette pitchima mineku osas skaalal 1-10? (1 – lähme külma kõhuga, 10 – haume põgenemisplaane)
Päris külma kõhuga ei lähe, sest olles südamega asja juures, on olulisel kohal žürii tagasiside, (sh konstruktiivne kriitika, mis viib edasi). Samas ei pea ka põgenemisplaane, sest usume oma ideesse ning tahame seda võimalikult parimal viisil esitada ning ellu viia. Kaotada pole mida, pigem õppida ja miks mitte ka võita – kas või uutest kogemustest.

Foto: JP Hion

Kuidas edasi – millised on SecureBadger’i järgmised sammud?
Meie järgmised sammud on tulla tootega avalikult välja, teha natuke reklaamikampaaniat, saada esimesed kasutajad, koguda tagasisidet ning selle põhjal toodet jälle edasi arendada. Põhimõtteliselt klassikaline tootearenduse tsükkel: disain -> arendus -> tagasiside -> parandatud disain -> arendus -> tagasiside ja niimoodi edasi. Esimesel võimalusel tahame hakata laienema ka välisturgudele –  esimene sihtturg on praeguseks välja valitud.

Sel hooajal peavad Ajujahi telesaates osalevad tiimid ka videoblogisid. SecureBadger’i vloge saad näha siit. SecureBadgeri idee ja tegemistega saab lähemalt tutvuda siin

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: