Ajujahi IV saade: HIVE

22. aprill 2019

Ajujahi IV saade: HIVE

Neljapäevases Ajujahis selguvad järgmised tiimid, kes pääsevad järgmisesse vooru. Otsuse langetamiseks on taaskord kogunenud telesaate 6-pealine kohtunikupaneel. Sel nädalal pitchivad oma ideid HIVE, SecureBadger, HopKid ja Edible.

Mida kohtunikud tiimide ideedest arvavad ja kuidas need vastu võetakse, näeb juba Ajujahi neljandas saates 25. aprillil kl 20.00 TV3s.

Saame lähemalt tuttavaks neljapäevases saates üles astuva HIVE’i eestvedaja, Eesti e-residendist Simon Litvinoviga, kes on siinsele suurimale äriideede konkursile jõudnud otse Siberist. Vestlesime Simoniga tema ideest ja mõtetest pisut lähemalt.

Mis on HIVE ja kuidas te Ajujahile jõudsite?

HIVE on pilvetehnoloogial põhinev ülitäpne lahendus GPS-positsioneerimiseks ja navigeerimiseks, mis aitab droonidel, robotitel ja teistel autonoomsetel GPS-seadmetel end positsioneerida, liigutada ja jälitada sentimeetrise täpsusega. HIVE’i on arendatud ja testitud Venemaal alates 2014. aastast. Selle ajaga on HIVE ühendanud 600 andmekeskust, mis kuuluvad 120le eri ettevõttele. 2018. aastal ühendas HIVE erinevad GPS-jaamad Lätis ja Eestis. Tarkvara testiti Starshipi robotitega.

GPS on levinud tehnoloogia, mis on paraku üldiselt ebatäpne. Ebatäpsuste parandamiseks kasutavad mitmed seadmed maa-aluseid võrke, et infot täpsustada. Need võrgud on tavaliselt mahult väikesed ja võrgu andmetele on raske ligi pääseda, kuna võrkudel on erinevad omanikud, erinev tarkvara, erinevad ühenduvusprotokollid ja nii edasi. Hive ühendab pilvetehnoloogia abil killustunud GPS-võrgud. Võrkude kasutajad säästavad suisa nädalaid andmete hankimisel. HIVE aitab aga võrkude omanikel teenida püsivat teenistust andmete müügiga.

Eelmisel aastal pärast Riias toimunud TechChill’i kutsus Startup Wise Guys meid oma kiirendiprogrammi osalema. Et see võimalikuks saaks, oli tarvis oma ettevõte Euroopas ametlikult üles seada ning Eesti e-residentsuse süsteem soosis seda enim. 2018. aastal registreerisime oma ettevõtte Eestis. Sealjuures olid meil aga võrdlemisi nõrgad sidemed siinse start-up võrgustikuga, mistõttu otsisime võimalusi selle tekitamiseks ja laiendamiseks. Nii sattuski meie teele Ajujahi ideekonkurss – nägime selles head võimalust.Kes veel HIVE’i tiimis on?

HIVE’il on kaks põhilist vedajat: Simon Litvinov ning Dmitrii Kislenko. Samuti on meie tiimis insenerid, matemaatikud, tarkva- ja äriraarendajad. Osa tiimist võib käsitleda tegelikult kui nn vanemat generatsiooni – nemad loovad lisandväärtust oma hindamatute kogemuste ja ekspertteadmistega.

Kuidas seletaksite oma ideed 75-aastastele?

Me aitame traktoritel iseseisvalt seemendada, umbrohtu tõrjuda ning vilja koristada. Tänu meiele teab traktor, kus ta on ning millist trajektoori tuleb jälgida, kusjuures 1cm täpsusega.

Kui HIVE oleks filmi- või multikategelane…

…siis oleks ta Hideo Kuze (“Ghost in the Shell“, 2017)

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: