Ajujahi IV saade: Edible

25. aprill 2019

Ajujahi IV saade: Edible

Täna ekraanidele jõudvas neljandas Ajujahi saates koguneb taaskord kuueliikmeline kohtunikepaneel, et otsustada, millised tiimid pääsevad edasi konkursi järgmisesse vooru. Selle nädala saates võib kohtunike ees pitchimas näha HopKidi, HIVE’i, SecureBadger’it ja Edible’i. Viimasega neist vestlesime lähemalt.

Tiimiliige Georg Kaasik jagab mõtteid Ajujahil osalemisest, neli kuud kestnud arenguprogrammist ja pitchimisega seonduvast ettevalmistusest ning sooritusest.

Läbisite koos 30 teise tiimiga neli kuud väldanud Ajujahi arenguprogrammi. Mida Edible sellest ajast kõige kasulikumaks peab? Milliseid õppetunde saite?

Üks olulisemaid õppetunde oli see, et tegelikult ei ole vahet, mismoodi asju ajatakse. Mis loeb, on see, et teeksid oma asja piisavalt hästi. Arenguprogrammi koolitused olid väga-väga intensiivsed. Kahju oli sellest, et koolitused toimusid 30 tiimi jaoks. Väga palju räägiti näiteks äpiarendajatele kasulikest asjadest, mis meid mitte kuidagi ei mõjutanud. Kohati oleks võinud koolitussüsteem teistsugune olla – näiteks et lähenetakse spetsiifilisemalt sotsiaalsetele ettevõtetele  Mingit konkreetset lugu ei oska rääkida, mida õppisime.

Kõige vingem kogu selle loo juures on ilmselt see, kuidas me terve Ajujahi tegemise vältel pidime koolist ennast ära skeemitama, et üldse enda firma arendamisega tegeleda saaks. Pidime meeletult palju puuduma ja koolis ei olnud mitte ühtegi õppenõukogu, kust meie nimed ei oleks läbi käinud seoses massiliste puudumistega. Üks suurimaid kasusid,, mille mina näiteks isiklikult sain, on läbi Ajujahi loodud suhtlusvõrgustik. Ka osad teiste tiimide liikmed on väga lähedasteks saanud. Olen meeletult õnnelik, et nii noorelt ärimaailma enda jaoks avastasin. See annab suure eelise tuleviku tarbeks, kui noorelt juba siit-sealt natukene tegusid tehtud.

Kuidas tunnete end teležürii ette pitchima mineku osas skaalal 1-10? (1 – lähme külma kõhuga, 10 – haume põgenemisplaane)

Pitchima minek oli 8,4/10-st. Pitchimas käisime mina ja minu tiimiliige Tuuli-Ly. Meie tiim koosneb neljast liikmest (kolm poissi ja üks tüdruk). Kuna alustasime kolmekesi ja Tuuli-Ly võtsime tiimi mõned kuud tagasi, ei jõudnud ta end kõigi detailidega piisavalt kiiresti kurssi viia. TOP10 pitchilt oli meie parim kõneleja Brett puudu, samuti ka Tristan, kes on tiimis algusest peale olnud. Suur miinus oli ka see, et Tuuli-Lyl ei olnud varasemat esinemiskogemust, rääkimata suurte kaamerate ees esinemisest. Pitch sai liiga hilja valmis ja meil jäi vähe aega seda õppida. Närvid olid üles krutitud ja seetõttu ei olnud see piisavalt selge hetkeks, mil astusime žürii ette.

 

Kuidas Edible’il läheb, näeb juba tänases Ajujahi saates. Tiimi tegemisi saab jälgida ka teleekraanidest väljaspool videoblogide vahendusel.  Edible’i tegemistega saab end kursis hoida siin.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: