Ajujahi III saade: Võõras Sõber

16. aprill 2019

Ajujahi III saade: Võõras Sõber

Sel neljapäeval, 18. aprillil linastuvas Ajujahi saates koguneb esimest korda kuueliikmeline kohtunikepaneel, kes otsustab, millised tiimid pääsevad edasi konkursi järgmisesse vooru. Sel nädalal astuvad kohtunike ette Võõras Sõber, GoInvite ja Groveneer, et selgitada välja, kes liigub edasi järgmisesse vooru ja kelle jaoks konkurss läbi saab.

Tutvume lähemalt selle nädala saates üles astuva idee Võõras Sõber eestvedaja Ave-Gail Kaskla mõtetega Ajujahi arenguprogrammis ja telesaates osalemise kohta.

Paljud televaatajad ei tea, aga tegelikult jäi saatest välja 4 kuud tihedat tööd arenguprogrammis. Mida Võõras Sõber oma ettevõtmise jaoks selle aja jooksul kõige kasulikumaks peab?
Parim asi, mis juhtus, oli Martini (Martin Hanson, Tööandjate Keskliit) kui mentori leidmine enda ettevõtmise selja taha. Tänu sellele olen ma saanud enda jaoks olulise teema fookusesse tõsta, leidnud mitmeid uusi koostööpartnerid (Sotsiaalministeerium, PARE), saanud testida oma ideed erapooletute ettevõtete ja organisatsioonide peal. Martin on andnud väga kasulikku tagasisidet ja nõuandeid.  Koolitustest hindan väga pitchimise koolitusi, samuti oli vlogimise koolitusel suur väärtus. Üleüldse on arenguprogrammi formaat väga toetav ning projektiga seotud inimesed väga sõbralikud ja silmnähtavalt andnud endast parima, et tiimid tunneks ennast mugavustsoonist välja lükatuna siiski võimalikult hästi.

Kuidas tunned end teležürii ette pitchima mineku osas skaalal 1-10? (1 – lähen külma kõhuga, 10 – haun põgenemisplaane)
Ma arvan, et see tase oli minu puhul kuskil 7 peal. Ma sain küll tagasisidet, et mõjun enesekindlana, mis ilmselt tuli sellest, et ma olen oma teemaga hästi kursis. Ärevuse põhjuseks oli minu puhul pigem see, et ma tõin oma unikaalse idee n-ö kapist välja ja põhiline hirm oli, et zürii ei saa sellest lihtsalt aru.

Millised saavad olema edasised sammud?
Võõras Sõber ei ole loodud Ajujahi pärast. Ajujaht on olnud heaks abivahendiks oma äriidee testimisel ja nii öelda peenhäälestamisel. Täna on mul juba kümmekond lepingulist klienti, avatud on kaks kabinetti, käimas on värbamisprotsess täiendavate nõustajate palkamiseks. Olemas on IT partner veebiportaali ehitamiseks. Maikuus ootavad ees koolitused erinevates ettevõtetes tööstressi ja läbipõlemise teemadel. Läbirääkimised käivad esimeste välisettevõtetega (UKs) koolituste ja videonõustamiste läbiviimiseks. Minu missiooniks on viia tööandjateni teadmine, et iga töötaja vaimsesse tervisesse investeeritud euro toob neile 3-4 eurot tagasi!


Sel hooajal peavad Ajujahi telesaates osalevad tiimid ka videoblogisid. Hoia end projekti Võõras Sõber tegemistega kursis siin

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: