Ajujahi III saade: Groveneer

15. aprill 2019

Ajujahi III saade: Groveneer

Ajujahi kolmas saade on TV3 eetris neljapäeval, 18. aprillil kell 20.00. Uues saates koguneb esimest korda kuueliikmeline kohtunikepaneel –  just nemad otsustavad, millised tiimid pääsevad edasi konkursi järgmisesse vooru.

Kolmes järgmises saates tutvustame järgemööda kümmet parimat äriideed. Esimeses neist astuvad kohtunike ette tiimid Groveneer, GoInvite ja Võõras Sõber, et selgitada välja, kes liigub edasi järgmisesse vooru ja kelle jaoks konkurss läbi saab.

Tutvume lähemalt selle nädala saates üles astuva Groveneeri ja nende mõtetega Ajujahi arenguprogrammis ja telesaates osalemise kohta.

Paljud televaatajad ei tea, aga tegelikult jäi saatest välja 4 kuud tihedat tööd arenguprogrammis. Mida Groveneer oma ettevõtmise jaoks selle aja jooksul kõige kasulikumaks peab?
Viimased 4 kuud on tõepoolest Groveneeri jaoks olnud positiivselt intensiivsed, tihedad ja teguderohked. Kogemusi on palju, kuid üldistatult võiks neid kokku võtte kolme märksõnaga:

Mentorid. Tohutult hea on näha, et meie ettevõtluskultuur on niivõrd ühtne, kaasav ja abivalmis. Vanasõna, et tasub õppida teiste vigadest ja kogemustest, tõesti kehtib. Iga nädal arenguprogrammis tõi mõne uue kohtumise, mõne uue lähenemise. Kõige enam motiveerisid mentorid, kes viskasid ka väljakutse “Prove me wrong!”. Ja mõnelgi korral sai seda ka tehtud.

Konkurendid. Meile tundub, et kõik Ajujahi tiimid on ühiselt mõistnud, et me tegelikult ei ole ju konkurendid. Võistlus võistluseks, aga oleme siit saanud palju häid sõpru ja kontakte. Ja kes seda teab, millal need võivad kasulikuks osutuda.

Areng. Kasva. Kasva. Kasva. See on meie mantra olnud ning selles, kui mitte kiirenevas tempos plaanime ka jätkata.

Foto: JP Hion

Kuidas tunnete end teležürii ette pitchima mineku osas skaalal 1-10? (1 – lähme külma kõhuga, 10 – haume põgenemisplaane)
1. Meile meeldib žürii ees olla. Ebatavaline, aga tõesti – nii see on. Teame, et meil on hea toode. Meile meeldib sellest rääkida. Teame ka seda, et on väga hea žürii, kes oskab esitada väga häid küsimusi. Paljudega nendest oleme ise juba tegelenud. Ja kui veel ei ole, siis toovad nad välja olulisi teemasid, mille peale mõelda.

Millised saavad olema Groveneeri edasised sammud?
Oleme Eesti turul tõestanud nii toote kui ka ärimudeli. Nüüd jätkame tööd kiire kasvu suunas. See loomulikult tähendab eksporti. Tulemas on roadshowd Taanis ja Norras. Kasvu aitaks kiirendada ressursi kaasamine. Selleks teeme tihedalt koostööd Funderbeamiga ning otsime ka huvitatud investoreid.

Sel hooajal peavad Ajujahi telesaates osalevad tiimid ka videoblogisid. Hoia end Groveneeri tegemistega kursis siin: https://www.youtube.com/channel/UCP4n5Wo0FjQlyW9dNnnBWlQ

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: