Üks Ajujahi tiim saab SEB Eestilt hinnalise tulevikuettevõtte eriauhinna: vaata, kes pääsesid TOP 3 sekka

5. oktoober 2023

Üks Ajujahi tiim saab SEB Eestilt hinnalise tulevikuettevõtte eriauhinna: vaata, kes pääsesid TOP 3 sekka

SEB Eesti tunnustab ühte Ajujahi tiimi tulevikuettevõtte eriauhinnaga väärtuses 5000 eurot. Auhinnale oodati kandideerima tiime, kes tegelevad ettevõtte keskkonnamõju vähendamisega, ühiskonna sotsiaalsete aspektidega või edendavad kaasavat ja eetilist ettevõtluskultuuri. Tänaseks on valitud 3 finalisti, võitja kuulutatakse välja 6. oktoobril jätkusuutlikkuse festivali Impact Day raames.

„Tulevikuettevõtte eriauhinna soovime anda ettevõttele, kes mõtleb laiemalt kui ainult keskkondlikule mõjule. Finalistide otsuse puhul sai määravaks see, kas ettevõte panustab millessegi uude ja innovaatilisse, mis muudab tuleviku paremaks. Ühtlasi näeme, et kolm valitud finalisti on kindlasti ettevõtted, kellel on suur potentsiaal kasvada ja laiendada oma tegevust,“ rääkis SEB Eesti SME segmendijuht Maarja-Maria Aljas.

Tulevikuettevõtte kriteeriumid on jagatud kolme valdkonda: keskkondlik ja sotsiaalne mõju ning ettevõtte kultuur. Finalistid valis žürii 9 auhinnale kandideerinud Ajujahi tiimi seast SEB pangas toimunud esitlustel 4. oktoobril.

Aljase sõnul pääsesid finaali ettevõtted väga erinevatest valdkondadest, kuid ühise nimetajana saab välja tuua tiimidest peegelduv energia, inspiratsioon ja tugev kirg oma valdkonna vastu.

TOP 3 tiimi, kes SEB eriauhinnale kandideerivad:

  • KIUD – ettevõte, mis pakub vastupidavast ning taaskasutatud tekstiilijäätmetest pakkematerjali, asendades pakenditööstuses ühekordselt kasutatavat lainepappi ja spooni.
  • Cara Health – tervishoiu/tehnoloogia idufirma, mille eesmärk on parandada emade tervist ja heaolu kogu rasedus- ja sünnitusperioodi vältel. Ettevõte on loonud uut tüüpi meditsiinipraktika, mis ühendab ennetava traditsioonilise meditsiini täiendavate teenustega.
  • Raw Edge – ettevõte, mis toodab 100% naturaalsest köögivilja- aga ka marjamahlast piimhappebakteritega fermenteeritud, probiootilist ning madala kalorsusega jooki, mis ei sisalda kofeiini, kunstlikke lisaaineid ega lisatud suhkrut.

SEB tulevikuettevõtte eriauhinna saaja selgub 6. oktoobril Baltikumi suurimal jätkusuutlikkuse festivalil Impact Day.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: