Selgusid kolm Ajujahi tiimi, kes kandideerivad SEB tulevikuettevõtte eriauhinnale

6. oktoober 2022

Selgusid kolm Ajujahi tiimi, kes kandideerivad SEB tulevikuettevõtte eriauhinnale

SEB Eesti annab ühele Ajujahi tiimile tulevikuettevõtte eriauhinna väärtuses 5000 eurot. Auhinnale said kandideerida kõik tiimid, kelle lahendused parandavad keskkonda, ühiskonna sotsiaalseid aspekte või edendavad kaasavat ja eetilist ettevõtluskultuuri. Võitja kuulutatakse välja 7. oktoobril Impact Day raames.

„Tulevikuettevõtte kriteeriumid oleme jaganud kolme valdkonda: mõju keskkonnale, sotsiaalsetele aspektidele ning kaasavale ja eetilisele ettevõtluskultuurile. Eriauhinnale kandideerisid tänavu Ajujahi 18-st tiimist lausa 11 ning tase oli ühtlaselt kõrge – see näitab, et jätkusuutliku ettevõtluse roll ühiskonnas suureneb,“ Selgitas SEB Baltikumi strateegiajuht Andra Altoa.

Keskkonna kategoorias hinnatakse ettevõtte mõju keskkonnale ja kliimale ning kas ettevõte on tegev rohetehnoloogia või ringmajanduse valdkonnas. Lisaks hinnatakse, kas ettevõttel on jätkusuutlikkuse strateegia oma põhitegevusala toetuseks või kas sellele on mõeldud.

Sotsiaalsetest aspektidest vaadatakse, kuidas ettevõte mõjutab laiemaid ühiskondlikke ja sotsiaalseid probleeme valdkondades nagu tervishoid ja hoolekanne, haridus, vanemlik hoolitsus, ebavõrdsuse vähendamine, demograafiliste väljakutsete lahendamine ning teenuste kättesaadavus.

Kaasava ja eetilise ettevõtluskultuuri kategoorias hinnatakse, milline on mõju võrdõiguslikkuse ja mitmekesisuse edendamisele ettevõttes, kuidas ja kui läbipaistvalt on töötajad kaasatud juhtimisse, milline on klientide ja koostööpartnerite kohtlemine ning millistele väärtustele ja põhimõtetele laiemalt on ettevõte või tema toode ja teenus ehitatud.

5. oktoobril toimunud esitluste järel valis žürii välja kolm Ajujahi tiimi, kes finalistidena kandideerivad tulevikuettevõtte eriauhinnale, mille SEB Eesti annab välja 7. oktoobril Baltikumi suurimal jätkusuutlikkuse festivalil Impact Day.

Top 3 tiimi, kes SEB eriauhinnale kandideerivad:

Kõnekindlus, mis toodab ja müüb spetsialistidega koostöös loodud logopeedilisi mänge/abivahendeid, mis on mõeldud kõnehäirete lahendamiseks ning kõne arengu toetamiseks.

MyCeen, mis arendab seeneniidistiku ja orgaaniliste jääkmaterjalide toel komposteeruvaid ehitusmaterjale ja sisustustooteid.

Naturist, mis toodab ökoloogilisest kanepist ja hernest tehtud graanuleid, mis muutuvad vee ja panniga kokkupuutel hakklihataoliseks supertoiduks.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: