SEB Ajujahi eriauhinna võitja toodab kanepist ja hernest supertoitu

7. oktoober 2022

SEB Ajujahi eriauhinna võitja toodab kanepist ja hernest supertoitu

SEB Ajujahi tuleviku ettevõtte eriauhinna võitja on Naturist. Ettevõte toodab ökoloogilisest kanepist ja hernest tehtud graanuleid, mis muutuvad vee ja panniga kokkupuutel hakklihataoliseks supertoiduks, milles on kaks korda rohkem valku kui loomalihas.

Ettevõtte eesmärk on selle tootega muuta kiirtoit kättesaadavaks supertoiduks, turgutades samal ajal keskkonda, sidudes süsihappegaasi ning säästes puhast vett.

„Naturist koosneb julgetest, ambitsioonikatest ja loovatest ettevõtjatest, kes on võtnud südameasjaks vähendada lihatootmisega seotud keskkonnajälge. Lisaks suudavad nad oma tegevuse keskkonnamõju väga selgelt mõõta, mis on oluline tegur investorite kaasamisel ja edasisel kasvul. Nad on öelnud, et nende alternatiivtoote CRUMP puhul kulub ligi 400 korda vähem vett ja selle süsinikujälg on 24 korda väiksem kui lihatootmisel,“ selgitas SEB Baltikumi strateegiajuht Andra Altoa.

Ettevõtjate sõnul on tänase toiduainetööstuse üks suurimaid väljakutseid pidada sammu taimse toidu, eriti proteiinide nõudlusega. Probleem puudutab miljoneid, kes on vähendamas või loobumas loomsest valgust nii tervislikel kui ka moraalsetel põhjustel. Kuna inimkeha vajab tervislikuks toimimiseks iga päev valku, siis nende äriidee ja lahendus keskendub just selle vajaduse katmisele.

7. oktoobril toimunud Baltikumi suurimal jätkusuutlikkuse festivalil Impact Day toimunud Ajujahi SEB eriauhinnale kandideerinud Top 3 tiimi esitluste järel valis žürii välja parima äriidee, kes vastas kõikidele tuleviku ettevõtte parameetritele.

Top 3 tiimi, kes eriauhinnale kandideerisid:

Kõnekindlus, mis toodab ja müüb spetsialistidega koostöös loodud logopeedilisi mänge/abivahendeid, mis on mõeldud kõnehäirete lahendamiseks ning kõne arengu toetamiseks.

MyCeen, mis arendab seeneniidistiku ja orgaaniliste jääkmaterjalide toel komposteeruvaid ehitusmaterjale ja sisustustooteid.

Naturist, mis toodab ökoloogilisest kanepist ja hernest tehtud graanuleid, mis muutuvad vee ja panniga kokkupuutel hakklihataoliseks supertoiduks. Tootes on kaks korda rohkem valku kui loomalihas ning säilib toatemperatuuril kaks aastat.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: