Saue vald annab eriauhinna parimale maamajandusliku ideega meeskonnale

27. oktoober 2017

Saue vald annab eriauhinna parimale maamajandusliku ideega meeskonnale

Saue uus ühendvald, kuhu kuuluvad praegused Saue linna, Nissi, Kernu ja Saue valla elanikud, alustas koostööd Ajujahiga. Saue vallavanem Andres Laisa sõnul peavad kohalikel omavalitsustel olema konkreetsed hoovad alustavate ettevõtete toetamiseks.

Saue vald annab 2000 euro suuruse eriauhinna Maa+ parimale maamajanduslikule ideega meeskonnale. Antud eriauhinnale kandideerivad meeskonnad, mille idee-esitajaks on Saue valla, Saue linna, Kernu valla või Nissi valla elanik (toim. – kuna haldusreform realiseerub Ajujahi konkurssi jooksul, tuleb registreerimisel idee esitamise vormis märkida elukohaks vastavalt Saue linn, Saue vald, Kernu vald või Nissi vald).

“Ajujahi kaudu suuname omavalitsuse vahendeid nendesse ühiskondlikesse muutustusse, mida kogukonnana oluliseks peame. Ajujahilt on saanud tuule tiibadesse mitmed maamajandusele uut tähendust andvad algatused. Mikro-ettevõtetest võib tuua välja Saue vallas tegutseva HoneyPower’i. Parimaks näiteks võib pidada kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Timbeteri, mis ekspordib toodet nii Leetu kui Uus-Meremaale. Tahaksime näha seda, et uue Saue ühendvalla territooriumil elavad inimesed paneksid pead tööle ning mõtleks samuti välja midagi sellist, millega saaks rikastada ülejäänud maailma siit samast Saue vallast,” rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

Ajujahi auhinnafond on 60 000 eurot. Ideid oodatakse 29. oktoobrini. Osalema on oodatud kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui teised, kes on uute väljakutsete jahil. Kümne hooaja vältel on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee. Ajujahi osalejate keskmine vanus on 30. eluaastat. Ajujahi kohta saab rohkem infot siit ning idee saab esitada siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: