Peeter Koppel Ajujahil osalejatele: Ettevõtjana ei ole häbiasi olla ahne

5. november 2022

Peeter Koppel Ajujahil osalejatele: Ettevõtjana ei ole häbiasi olla ahne

Eile selgusid Ajujahi Top 9 tiimi, kes jätkavad võistlemist esikoha ja auhindade nimel. Edasi pääsesid ka SEB Tulevikuettevõtja auhinna pälvinud Naturist ja sama auhinna esikolmikus olnud Kõnekindlus. SEB privaatpanganduse strateeg ja Ajujahi züriiliige Peeter Koppel jagas kommentaare.

Osalesid ka SEB tuleviku ettevõtja eriauhinna žüriis, kas nüüd tagasi vaadates oled otsusega rahul, et selle jaoks valiti kolmeks parimaks Naturist, Kõnekindlus ja MyCeen ning tiitel läks Naturistile?

Naturisti tugevus on energia ja nö. drive. Tundub, et poisid saavad omavahel hästi läbi ning nad on otsustanud midagi ära teha. Antagu mulle andeks, kuid ma ei imestaks, kui see ära tegemine toimuks mõnevõrra teistsuguses tegevussuunas, kui seda on praegune. Mina olen rahul, et nad võitsid, sest neis oli enim riskijulgust ja heas mõttes hullumeelsust. Kõnekindlus saab kõik nunnupunktid. MyCeen aga kõik punktid teaduse ja äri kokkupuutepunkti tekitamise eest.

Kas sul on ka oma lemmik välja kujunenud, kellesse hea meelega ka ise investeeriksid?

Ma olen suurema osa oma tööalasest elust veetnud SEB pangas. Seega ma arvan enam-vähem teadvat, millised on finantssektori trendid. Seetõttu oma raha oleksin mõõdukas koguses valmis investeerima Complokki, mis näib soovivat haarata finantssektori (kohustuslike) koolituste turu ja vastava sertifitseerimise. Ma lihtsalt tean ja saan aru, et see turg on olemas ning Complok võimaldab oma klientidel efektiivsust tõsta.

Millised on üldised ettevõtluse suunad, kus enim toimetatakse?

Domineerivat näib rohelisus, flirt ringmajandusega ning äri käigus planeedi päästmine.

Mida ettevõtjatele ja rahastuse kaasajatele ütled?

Esiteks ettevõtjana ei ole häbiasi olla ahne. Teiseks maailma päästmine on õige ja õilis tegevus, kuid seda ei ole võimalik teha nii, et selle käigus raha ei teeni. Kui raha ei teeni, sureb ka päästmisprotsess nö. loomulikku surma. Mina tahaks heade pitch’ide ja korraliku show juurde näha ka seda, kust ja kui palju raha võiks tulema hakata? Kes kliendid on? Kes on konkurendid? Kas ollakse kindel, et tekitatakse originaalset intellektuaalomandit?

Vaata ajujahti igal neljapäeval kell 22.00 ETV-s ja tutvu tiimidega kodulehel: Ajujaht

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: