Net Group astus Ajujahi toetajate sekka

10. oktoober 2023

Net Group astus Ajujahi toetajate sekka

Eesti äri- ja tarkvaraettevõte Net Group alustas koostööd Ajujahi programmiga. Ettevõte aitab kiirendiprogrammis osalevatel idufirmadel töötada välja skaleeritavaid ärimudeleid ning toetab neid kasvuteekonnal. Lisaks paneb ettevõte välja eriauhinna, milleks on kaheksa tundi Net Groupi CTO ehk tehnoloogiajuhi teenust.

Net Groupi innovatsioonijuhi Siim Lepiski sõnul pakub Net Group lahendusi, mis kombineerivad innovaatilised ärimudelid tehnoloogiaga. „Tehnoloogia on tänapäeva edu üks alustalasid. Igas sektoris ja ettevõttes on kohti, kus tehnoloogia saab ettevõtte ärimudelit või -protsesse tõhustada. Seetõttu on igati loogiline olla uute ärimudelite sündimise juures, leida ühisosa Ajujahis osalevate iduettevõtetega ja aidata neid Net Groupi meeskonnas olemasolevate kogemuste najal sammu võrra edasi,“ rääkis Lepisk.

„Net Groupi asumine Ajujahi toetajaks ja mentorina liitumine programmis osalevatele iduettevõtetele on positiivne uudis. Ettevõttel on pikaajaline kogemus töötada välja uudseid lahendusi eri sektorites, sealhulgas e-kaubanduses, e-valitsemises, finantstehnoloogias, digitaalsete kommunaalteenuste valdkonnas ja äri digitaliseerimises,“ selgitas Ajujahi programmijuht Harri Tallinn.

Net Group on võtnud eesmärgiks äri arendamise läbi innovatsiooni ja digitaliseerimise, mis on Tallinna sõnul oluline väga paljudele tänavustele Ajujahi iduettevõtetele olenemata sellest, kas nende äri tegeleb tarkvaraarenduse või füüsilise tootega „Net Groupi teadmised äri arendamiseks läbi tehnoloogia ja kontaktvõrgustiku loob tiimidele võimalused kaasata oma idufirma käivitamisse kogenud partner, kes oskab kaasa mõelda ja ette kerkivatest kitsaskohtadest kiiremini läbi navigeerida,“ kirjeldas Ajujahi programmijuht.

Net Groupil on eelmisest Ajujahi hooajast koostöökogemus kiirendiprogrammis osalenud iduettevõttega Steelmonitor, kelle sõnul on Net Group enim äriliselt mõtlev tarkvaraarenduspartner Eestis. Net Group toetab Steelmonitori CTO ehk tehnoloogiajuhi teenusega ehk üheskoos töötatakse välja ettevõtte eesmärke kõige paremini toetav tarkvaraline lahendus ja ollakse toeks ärimudeli skaleerimisel.

Lisaks mentorlusele paneb Net Group ühele Ajujahi tiimile äri edendamiseks välja eriauhinna, milleks on kaheksa tundi tehnoloogiajuhi teenust. „Iga edumeelne ettevõte vajab tehnoloogiajuhti, et tagada kliendi ja turu ootustele vastav toode või teenus ning saavutada seeläbi konkurentsieelis. Alustaval ettevõttel, kellel paratamatult on piiratud ressursid, on arukas lasta tehnoloogiaga seotud küsimused lahendada majavälisel tehnoloogiajuhil, kes toimetab „tehnoloogiajuht teenusena“ põhimõttel. See tähendab, et ettevõte ostab sisse tehnoloogiajuhi teenuse, mitte ei palka endale koheselt tehnoloogiajuhti, keda täistööajaliselt ehk vaja polegi. Paljuski nagu kasutatakse reklaamideks agentuure või juriidikaks advokaadibüroosid,“ selgitas Lepisk.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: