Kaamos Grupp annab ühele Ajujahi finalistile aastaks tasuta kontoripinna

11. november 2022

Kaamos Grupp annab ühele Ajujahi finalistile aastaks tasuta kontoripinna

Esimest korda Ajujahi ajaloos annab Kaamos Grupp ühele finalistile välja eriauhinna, milleks on terveks aastaks tasuta vinge kontoripind. Kaamos Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht ja Ajujahi mentor Tambet Asi selgitab, miks on nende jaoks oluline toetada Eesti iduettevõtlust ning milline kontor eriauhinna võitjat ees ootab.

Kaamos investeerib tugeva Eesti sidemega iduettevõtetesse, et toetada kohalikku ettevõtlust ning panustada julgete ja innovaatiliste ideede elluviimisesse.

„Me oleme õnnelikud, kui kohalikud ideed saavad laiemalt edukaks, sõltumata Eesti väiksusest. Me pöörame rohkem tähelepanu ettevõtetele, mis tegutsevad Kaamose põhivaldkondades, milleks on kinnisvara, ehitus, energeetika ja puidutööstus. Nii saame olla lähemal valdkonnas tehtavale innovatsioonile ning seeläbi luua ka potentsiaalset sünergiat investeeringuga,“ rääkis Kaamos Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht Tambet Asi. Ta lisas, et investeerimisel eelistatakse ettevõtteid, millel on toote või teenuse prototüüp juba valmis ning olemas ka esimesed maksvad kliendid.

„Kuna me ei ole professionaalne investeerimisfond, ei eelista me investeerimisringides võtta juhtivat rolli ja näeksime hea meelega alati enda kõrval teisi investoreid. Kuigi oleme valmis investeerima kõikidesse sektoritesse ja ärimudelitesse, siis usume, et suudame nendele ettevõtetele, mis meiega samades ärides tegutsevad, pakkuda palju rohkemat kui ainult kapitali,“ sõnas Asi.

Et selle aasta parimad ideed üles leida ja neile hoogu anda, otsustas Kaamos liituda Ajujahi juubelihooajaga koostööpartneri ja mentorina. „Kõik iduettevõtted ei pea ilmtingimata alustama garaažist või sõbra köögist. Usume, et tegelikult on hea ja inspireeriv töökeskkond ettevõtte arengu perspektiivis äärmiselt oluline. Idee pakkuda mõnele tublile Eesti startupile tasuta kontoripinda tekkis meil juba mõnda aega tagasi ning Ajujahi programm tundus selleks täpselt õige väljund,“ selgitas Kaamos Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht.

Mille järgi valib Kaamos eriauhinna võitja?

Eriauhinna võitja selgub finalistide hulgast. Kaamose jaoks on oluline, et iduettevõtte maailmavaade ühtiks Kaamos Grupi omaga ning kindlasti peab kõnetama idee ning tiimi profiil.

„Laias laastus hindame kolme kriteeriumit: kui särav on idee, mil määral on ettevõte äriliselt elujõuline ning milline on ettevõtte reaalne vajadust kaasaegse töökeskkonna järele,“ selgitas Kaamos Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuht.

„Meie hinnangul on selle aasta Ajujahis tasuta büroopinnale päris mitu sobivat kanditaati. Tõenäoliselt saab valik olema üsna keeruline, sest meid huvitavaid ettevõtteid üsna mitu,“ nentis Asi.

Milline büroo eriauhinna võitjat ees ootab?

Eriauhinnana välja antav kontor asub Tallinnas, Tammsaare Ärikeskuses, mis on üks Eesti suurimaid büroohooneid ning pinna uus asukas leiab kindlasti olemasolevate naabrite näol uusi sõpru või koostööpartnereid. Hoone on kaasaegne, hästi läbimõeldud ning paar aastat tagasi läbinud täieliku uuenduskuuri.

85 m2 suurune kontor asub Tammsaare Ärikeskuse 9. korrusel, kust avanevad hingematvad vaated linnale. Asi sõnul sai antud pind Ajujahi eriauhinnaks valitud, sest üldiselt ei vaja alustavad ettevõtted väga suurt kontorit, kuid sellegipoolest on seal olemas ka puhkenurk inspiratsiooni ammutamiseks, funktsionaalne koosolekuruum ja nišid garderoobi, printimisnurga ning tualettruumi jaoks.

Kontoripind on disainitud Kaamose sisearhitektide poolt pidades silmas nii vajadust koostöötamise kui ka rahu ja privaatsuse järele. Lisaks nutikatele lahendustele on disainis kasutatud trendikat mööblit ning sisustuselemente, millest ehk kõige kõnekam on ruuduliste klaasseintega koosolekuruumi põrandal paiknev kirjudes toonides vaip.

Ajujahi eriauhinna võitja saab Kaamose kontoripinna enda kasutusse üheks aastaks.

Millist nõu jagab Kaamose alustavale iduettevõttele?

Kaamos Grupi turundus- ja kommunikatsioonijuhi sõnul peaks ettevõtja võimalikult hästi defineerima probleemi, mida lahendab. Keskenduda tuleks teenusele, tootele või funktsioonile, mis on unikaalne, innovatiivne ja millele keegi teine ​​pole mõelnud – nii annate oma ettevõttele unikaalse võimaluse edu saavutada. Kindlasti tuleb analüüsida turgu ja tarbijahuvi ning hinnata, kas idee rakendamisega on võimalik ka raha teenida. Kui raha teenimise potentsiaal on olemas, siis tuleks ära kirjeldada äriplaan, mis hõlmab nii lühi- kui ka pikaajalisi ambitsioone. Kõige selle juures on oluline meeskondlik usk ja entusiasm ideed ellu viia ja mitte ära kohkuda esimeste tagasilöökide ees. Iga algus on raske aga lahendused on kindlasti olemas.

Kui oled startup ettevõte, kes on turule sisenemas uuendusmeelse toote või teenusega või valmistud tegevuse laiendamiseks ning soovid kaasata äri kasvatamiseks investorit, siis Kaamos on usaldusväärne partner. Kaamosel on olemas viieaastane kogemus ja vajalik kapital investeeringute teostamiseks.

 

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: