Hiiu vald alustas koostööd Ajujahiga

20. oktoober 2017

Hiiu vald alustas koostööd Ajujahiga

Hiiu vald paneb koostöös Hiiumaa Ettevõtjate Liiduga välja vähemalt 1000 euro suuruse eriauhinna parimale meeskonnale, mis jõuab Ajujahi Top 30 hulka ning kuhu kuulub vähemalt üks Hiiumaa elanik. Hiiu vallavanem Reili Rand rääkis, et alustavaid ettevõtteid tuleb sihtotstarbeliselt toetada.

“Viimasel kolmel hooajal on esitatud Hiiu vallast Ajujahile vaid üks idee. Samal perioodil on Saaremaalt esitatud kümme ideed. Samas on ju Hiiumaalt pärit mitmeid edukaid noori ettevõtjaid. Tänaseks 23-aastase Kaarel Kotkase asutatud Veriff pakub virtuaalset isikutuvastamise teenust pankadele nii Eestis kui välismaal. Lisaks on neil toimiv koostöö jagamismajanduse lipulaeva Uberiga,” rääkis ta. Rand julgustab ka teisi hiidlasi, kes täna elavad ja toimetavad kas Hiiumaal, mandril aga ka välismaal, julgelt mõtlema, sest Ajujahil kolmekümne parema hulka pääsevad meeskonnad saavad läbida põhjaliku arenguprogrammi, millega kaasnevad koolitused rahvusvahelistelt spetsialistidelt.

Veriffi tegevjuht Kaarel Kotkas soovitab Ajujahist osa võtta nii noortel kui vanematel. “Veriffil õnnestus luua vajalikud kontaktid kiirendi väliselt. Teisalt oleme me fokusseeritud finantssektorile ning kasulikud kontaktid on olemas tänu tarkadele investoritele, kellest üheks heaks näiteks on Rain Rannu, kes on tuntud Ajujahi žüriiliikmena. Kuid oma idee testimiseks, ärivõrgustiku väljaarendamiseks ning ärikoolituse- ja praktika saamiseks on Ajujaht suurepärane konkurss. Taxify, Clickandgrow, Timbeter ja GoWorkaBit – need kõik on ju saanud tuule tiibadesse Ajujahilt. Pole ühtki põhjust, miks ma ei peaks soovitama osaleda. Edu korral saab ju osa ka väga arvestatava suurusega auhinnafondist,” rääkis ta.

Varasemate hooaegade põhjal saab Ajujahi osalejat iseloomustada järgmiselt:

  • Osalejate keskmine vanus on 30. eluaastat
  • 47 protsenti osalejatest on kõrgharidusega
  • 72 protsenti osalejatest on tööga hõivatud
  • 58 protsenti osalejatest on varasema ettevõtluskogemusega

Ajujahi auhinnafond on 60 000€. Idee saab esitada Ajujahi veebilehel. Ajujahi kohta saab rohkem infot Ajujahi veebilehelt või Facebook’ist.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: