Tehnoloogia, looming ja äri: siga ja kägu?

Tallinn, SEB Innovatsioonikeskus, Tornimäe 2

18 okt.

1974. aastal kukkus Steve Jobs ülikoolist välja. Seejärel õppis ta muid asju, võttes näiteks kalligraafia tunde. Ta tegi endale selgeks Serifi ja Sans Serifi kirjatüübid ning õppis tähtedele proportsionaalselt õige suurusega tühimikke jätma. Jobsi jaoks olid kalligraafia tunnid väga kaasahaaravad, teisalt pidas ta neid praktiliselt kasututeks.

Seda kuni esimese Macintoshi loomiseni. Sellest sai maailma esimene esteetiliselt ilusat tüpograafiat kasutav lauaarvuti. Jobsi sõnul poleks Mac kunagi saanud ilusat tüpograafiat, kui ta poleks üheltki ülikoolikursuselt välja kukkunud. Õigupoolest, kuna Windows on alati Maci parimaid omadusi kopeerinud – sest Microsoftis pole kunagi midagi suurepärast leiutatud – siis poleks ilus tüpograafia kunagi nutiseadmetesse jõudnud.

Kui osad inimesed näevad tehnoloogiat, loomingut ja äri teineteisest lahus, siis teised mitte. Seepärast kutsub Ajujaht teid SEB Eesti innovatsioonikeskusesse.

Kuna kohti on piiratud hulgal, siis palume end kindlasti üritusele eelregistreerida siin.

Facebook event

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: