Teemaõhtu: Juriidiline okastraat – välditav või vältimatu?

Tallinn, Elevator Startups, Põhja puiestee 27a

13 dets.

Sul on idee, sul on tiim ja sul on startup! Tundub, et nüüd võib jala gaasile asetada ja muudkui kimada? Nii on aga oht end kinni sõita juriidilisse okastraati. Enamik alustavaid ettevõtjaid mõtleb juriidilisele kodukorrale alles siis, kui pidurile astuda on juba hilja. Meie eesmärk on aidata sul sellist olukorda vältida, sest üldiselt kipub olema nii, et kui sina ei tegele seadustega, siis tegelevad seadused sinuga.

Ajujahi üritusel vaatavad asutajate lepingule (founders’ agreementile) otsa jurist, investor ja idufirma asutaja.

Ergo BlumfeldtAdvokaadibüroo TRINITI partner;
Riivo Anton, investeerimisfondi United Angels fondijuht ja partner;
Tõnis Kusmin, ettevõtja ja Tebo Õpiveebi asutaja.

Startup Estonia on teinud head tööd valmistades idufirmadele ette vajalike dokumendipõhjade kogumi. Teisalt peaks ettevõtjad oskama neid dokumente ka kasutada, sest lepingud on piisavalt keerulised, et idufirma või investor neid iseseisvalt kasutaksid. Lepingud tuleb siiski kohandada vastavalt konkreetse ettevõtte ja ärivaldkonna vajadustele.

Advokaadibüroo TRINITI partner Ergo Blumfeldt rõhutab asutajate lepingu (founders’ agreement) tähtsust. „Kui meie uksest astub sisse iduettevõtte esindaja, siis enam kui pooltel juhtudel räägitakse sellest, et korrektne osanikevaheline leping jäi sõlmimata. Tagantjärele lähevad sellised olukorrad asutajatele väga kalliks maksma. Keegi võib jalutada minema intellektuaalse omandiga, keegi võib hakata nõudma põhjendamatult suurt osalust ja nii edasi,“ lisab ta.

Selleks, et oma äriga alustavad ettevõtted teadvustaksid ettevõtte juriidilist olulisust ja mida võib kaotada juhul, kui olulised lepingud on sõlmimata või dokumentides valitseb õiguslik ebaselgus, teeb Ajujaht koostöös Triniti advokaadibürooga seminari, kus käiakse juristi, investori ja idufirma pilgu läbi eelkõige asutajate leping, kuid ka mõned muud alustavalt ettevõtjale vajalikud teemad.

Seekordset teemaõhtut võõrustab Ajujahi partner Elevator Startups. Osalema on oodatud kõik – nii Ajujahil osalevad meeskonnad kui juba praegused ettevõtjad ja teised, kes on väljakutsete jahil.

Ajujahil on käimas 11. hooaeg. Konkursi on ellu kutsunud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus – Enterprise Estonia.

Facebook event

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: