ReSister

25 okt.

Naisettevõtjate ajalugu ulatub 17. sajandi keskpaika. Läänemaailma teadaolevalt esimene suur naisettevõtja oli Margaret Hardenbroeck, kes alustas tegutsemist uues Amsterdamis ning lõpetas New York’is (toim – muutus ei viita ettevõtte peakontori kolimisele, 1664. aastal andsid britid pärast 2500 elanikuga asumi vallutamist lihtsalt kohale uue nime). Esialgu seisnes Hardenbroecki äri kaubanduses vahetades nõelu, äädikat ja küpsetusõli karusnahkade vastu.

Kaubandusäri ning mitme kasumliku abielu tulemusel – sai Hardenbroeckist edukas rahvusvaheline ettevõtja. Ta omas mitmeid laevu, importis saaduseid Euroopast ja müüs need teispool suurt lompi vaheltkasuga maha. Ühtlasi oli üheks tulusaimaks kaubagrupiks Euroopast peale laetud odav inimtööjõud ehk orjad.

350 aastaga on üht-teist muutunud. Transatlantilist äri aetakse endiselt, kuid oluliselt suuremal määral kui varem. Kaubagrupid on muutunud, läänemaailmas on tänaseks rohkem märkimisväärseid naisettevõtjaid kui üks ning mis kõige olulisem – kui 17. sajandil eeldas naisettevõtjate poolne edukas äri nii mõistust kui abielusid, siis tänapäeval piisab mõistusest.

Aga. 30-34-aastaste seas on kõrgharidusega naisi 52,4 protsenti. Kõrgharidusega mehi on samas vanusegrupis 38,8 protsenti. Ometi on naisettevõtjaid vähem kui meesettevõtjaid. Ajujahi statistikas leidub sama vastuolu – meessoost eestvedajaga tiime on kaks korda rohkem kui naissoost eestvedajaga tiime. Seepärast korraldabki Ajujaht taas naistele mõeldud eriürituse.

Toome kohale kolm väljapaistvat naisettevõtjat, kes räägivad lugusid, mida varem pole räägitud. Ja pärast lugude rääkimist saavad kohaletulnud pitch’ida oma äriideed. Pitch’i võitja saab otsepääsme Ajujahi Top100 hulka. Olgu mainitud, et pitch’ida saavad vaid naised.

Pitchimise soovist palume märku anda siin.

Ühtlasi kordame, et käesoleval hooajal paneb Saue vald välja 5000 euro suuruse eriauhinna #kersti parimale naiseestvedajaga Ajujahi tiimile. Seega võiks motivatsiooni olla!

Üritus toimub SEB innovatsioonikeskuses neljapäeval, 25. oktoobril kell 17-20.

Facebook event

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: