Eriauhind #Kersti parimale naisjuhiga meeskonnale

27. oktoober 2017

Eriauhind #Kersti parimale naisjuhiga meeskonnale

Saue uus ühendvald, kuhu kuuluvad praegused Saue linna, Nissi, Kernu ja Saue valla elanikud, alustas koostööd Ajujahiga. Saue vallavanem Andres Laisa sõnul tuleb naisi julgustada ettevõtlusega alustama.

Eriauhind naistele

Saue vald annab välja eriauhinna #Kersti parimale naisjuhiga meeskonnale. Eriauhinna väärtus on 3000 €. Sellele kandideerivad kõik Ajujahil osalevad tiimid, mille idee esitajaks ja asutajaks või kaasasutajaks on naine. Laisk rääkis, et ettevõtlikke naisi tuleb ühiskonnas rohkem väärtustada.

Ettevõtlike naiste hulk peab kasvama

“Kõrgharidusega naisi on ühiskonnas oluliselt rohkem kui mehi. 30.-34. aastaste seas on kõrgharidusega naisi tervelt 52,4 protsenti. Kõrgharidusega mehi on samas vanusegrupis 38,8 protsenti. Samaaegselt näeme, et naisettevõtjaid on endiselt vähem kui meesettevõtjaid. See vastuolu peegeldub ka Ajujahi statistikas – meessoost eestvedajaga tiime on kaks korda rohkem kui naissoost eestvedajaga tiime. Arvestades, et naiste hariduslik taust on meestest tugevam, siis tuleks julgustada naisi ettevõtlusega alustama. Tarkadest juhtidest on alati puudus,” rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

Ajujahi auhinnafond on 60 000 eurot. Ideid oodatakse 29. oktoobrini. Osalema on oodatud kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui teised, kes on uute väljakutsete jahil. Kümne hooaja vältel on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee. Ajujahi osalejate keskmine vanus on 30. eluaastat. Ajujahi kohta saab rohkem infot siit ning idee saab esitada siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: