Eesti legendaarseimale idukonkursile kandideerimiseks on jäänud vaid loetud päevad

5. mai 2022

Eesti legendaarseimale idukonkursile kandideerimiseks on jäänud vaid loetud päevad

Ajujahi startup-kiirendisse kandideerimine on täies hoos ja avaldusi saab esitada kuni 8. maini. Seni on avaldusi laekunud enim info ja kommunikatsiooni valdkonnast, samuti energeetika, keskkonna, tööstuse ning disaini alal.

“Kuigi Ajujaht seostub paljudele just telesaatega, on tegelikult tegemist eelkõige ärikiirendiga, mis pakub osalejatele maksimaalselt mõjusat programmi, kõrgetasemelist mentorlust ning tugeva ärivõrgustiku nii Eestis kui ka välismaal. Olles ise mitmete hooaegade vältel aidanud erinevaid Ajujahi meeskondi, olen näinud, kui palju on toeks mentorite ja žürii kogemus nii eetris kui eetriväliselt,” sõnas Elisa erakliendiüksuse juht ja Ajujahi mentor Mailiis Ploomann.

Ka Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul võiksid paljud Eesti idufirmad konkursist kasu saada. Tänavu keskendutakse idufirmadele, kellel on esimene toode või teenus juba valmis. “Sel aastal saavad Ajujahi programmist kõige rohkem kasu startup’id, kellel on juba toode või teenus ning ka esimesed testkliendid — need ettevõtted viiakse kokku asjakohaste investorite, kontaktide, mentorite ja organisatsioonidega, et aidata neid kiire kasvuni,” ütles Peeterson.

Kõik Ajujahti valitud tiimid läbivad täiemahulise kiirendiprogrammi, mis koosneb bootcamp’idest, koolitustest, kogemuslugudest ning personaalsest mentorlusest. Muu hulgas pakutakse tuge esimeste klientide leidmisel, eksporditurgudele sisenemisel ja kapitali kaasamisel.

Parimad tiimid lennutatakse missioonile välisriiki, et nad saaksid valideerida oma äriideed ka väljaspool Eestit. TOP 9 tiimi pääsevad edasi telesaatesse “Ajujaht”, mis tutvustab idufirmasid ja nende edasist arengut sel sügisel telekanalis ETV.

Auhinnafond on tänavu üle 300 000 euro, mille sees on otseinvesteeringuid, eriauhindu ning muid hüvesid (näiteks kuni 10 000 USA dollari väärtuses Amazoni pilvekrediiti). Programmi saab kandideerida käesoleva nädala lõpuni Ajujahi kodulehel.

Ajujahi tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Groveneer, Timbeter jpt.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: