Boltist Translatewiseni: viis edukat Ajujahist hoogu saanud digilahendust Eesti ettevõtlusmaastikul

4. mai 2022

Boltist Translatewiseni: viis edukat Ajujahist hoogu saanud digilahendust Eesti ettevõtlusmaastikul

Eesti on maailmas tuntud eduka digiriigina, kust on sirgunud juba kümme ükssarvikut ning hulgaliselt innovaatilisi ettevõtteid, kes on startup sektori muutnud Eesti suurima potentsiaaliga majandusharuks. Mitmeid tänaseid edulugusid ühendab sama stardipunkt, milleks on EASi poolt ellukutsutud Eesti suurim iduettevõtete kiirendiprogramm Ajujaht. Toome välja viis Ajujahi programmist võrsunud edukat digilahendust, mis on tänaseks kogunud tuntust nii siin kui sealpool piiri. 

Startup Estonia juhi Eve Peetersoni sõnul on Eesti tehnoloogiasektor koos valdkonnas tegutsevate iduettevõtetega eeskujuks tervele maailmale ning meie tänaste edulugude taga on nii helged pead, tugev digiriik kui ka kohalik ökosüsteem koos tugiorganisatsioonide võrgustikuga. Paljud tänased edulood on alguse saanud just Ajujahist. 

Bolt

Nüüd kannab ettevõte nime Bolt, kuid aastal 2014. võisteldi Ajujahi finaalis enda esialgse nimega Taxify. Tegemist on Markus ja Martin Villigu poolt loodud Eesti ettevõttega, mis tõi 2013. aastal turule taksotellimisetarkvara, muutes takso tellimise ja kiire transpordi inimeste jaoks tunduvalt mugavamaks. Vaatamata sellele, et nüüd saame Bolti nimetada ülemaailmseks edulooks, ei pälvinud iduettevõte konkursil esikohta. Küll aga saadi endale publiku lemmiku tiitel ning hulgaliselt häid kontakte, mis ettevõtte edasisele käekäigule tublisti kaasa aitasid. Tänaseks tegutseb Bolt juba 45 riigis ning annab tööd rohkem kui 3000 inimesele.  

Timbeter

Boltiga samal hooajal oli võistlustules ka metsandussektorile digitaalset protsesside juhtimist pakkuv platvorm Timbeter. Timbeter pakub enda digitaalse lahendusega võimalust ümarpuitu varasemaga võrreldes tunduvalt kiiremini mõõta ning sellega seonduvaid andmeid hallata. Rakendus määrab pildi järgi ära nottide koguarvu, mahu ja samuti ka iga noti diameetri. Timbeter salvestab mõõtmised ära ning kõiki pildistatud puidukoguseid on hiljem võimalik rakenduse kaudu ka üle mõõta. 

Ajujahist noppis Timbeteri innovaatiline puidumõõtmislahendus esikoha, edestades ka Bolti. Nüüd on ettevõttel globaalne ja pidevalt kasvav klientuur ning ettevõte aitab muuhulgas vähendada ebaseaduslikku raiet Brasiilia vihmametsas.

GoWorkaBit

 Tööampsude leidmine muutus selle rakendusega kordades lihtsamaks. GoWorkaBit keskkond koondab kokku valdavalt lühiajalised tööpakkumised, kus tööandjad lühikese etteteatamisega tööjõudu vajavad. Nii saavad inimesed kerge vaevaga tööpakkumistele kandideerida ja lisaraha teenida. Tööandjad panevad töö kirjelduse, aja ja palganumbri GoWorkaBit keskkonda üles ning nii võidki lisatöö tegemiseks kerge vaevaga endale sobivaima pakkumise valida. 

GoWorkaBit jõudis samuti Ajujahi finaali ning leiab, et kiirendi põhiväärtus peitus nende jaoks suurenenud nähtavuses. Nüüdseks on ettevõte sisenenud ka välisturgudele. 

UpSteam

UpSteam’i liikuvas autopesulas kohtuvad läbimõeldud digilahendus ja kvaliteetne autopesu. Nimelt saab UpSteam veebikeskkonnas või rakenduses tellida auto käsipesu endale näiteks otse koju või tööle. Ajujahi programmist tuule tiibadesse saanud iduettevõte UpSteam on nüüd sisenenud ka välisturule ning pakub kvaliteetset pesuteenust väljaspool Eestit.

UpSteam jõudis Ajujahi kiirendiprogrammis kolme parima iduettevõtte sekka ning on järjepidevalt enda teenust edasi arendanud. Nüüdseks saab neid kohapeale autot pesema tellida nii veebist kui ka eraldi mobiilirakendusest.

TranslateWise

Varasemalt Aligner nime kandnud Eesti idufirma TranslateWise muutis automaatse tõlketeenuse täpsemaks ja kiiremaks. TranslateWise’i arendatud masintõlkeplatvorm võimaldab tekste tõlkida 140 keelde ning kuuldavasti teeb seda oluliselt paremini kui Google Translate. Ajujahil oli TranslateWise’i põhitegevuseks just masintõlke pakkumine, kuid nüüdseks on nad enda teenusele lisanud ka klienditoele sarnase vestlusakna lahenduse, mis võimaldab tõlketeenust veelgi personaalsemaks ja täpsemaks muuta. Uus teenus ei ole mingi nutikas tehisintellekt, vaid tegu on vahetu vestlusega kliendile meelepärases keeles. Tänaseks on teenindatud juba rohkem kui 10 000 klienti kokku 27 keeles.

Sooviksid samuti oma äriideest kasvatada Eesti järgmise eduloo? Siis kandideeri Ajujahi kiirendisse kuni 8. maini Ajujahi kodulehel

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: