Ajujaht ootab Harku valla elanike ideid

22. oktoober 2017

Ajujaht ootab Harku valla elanike ideid

Harku vald ühines sel hooajal Ajujahi toetajate ringiga ja paneb parimale Harku vallast pärit ideele välja kuni 5000 euro suuruse eriauhinna. Ajujahile saab ideid veel 5. novembrini.

“Kutsume meie valla elanikke üles Ajujahile enda ideid esitama. Ajujaht annab hea võimaluse nii kohaliku ettevõtluse arendamiseks kui pakub julgustust ka meie valla noortele ja kooliõpilastele ettevõtlusega alustamiseks,” ütles Harku vallavanem Kaupo Rätsepp. Harku vald paneb välja kuni 5000 euro suuruse eriauhinna parimale Ajujahil osalevale Harku vallast pärit tiimile, kuhu kuulub vähemalt üks Harku valla elanik. Selleks tuleb ideed esitades märkida elukohaks Harku vald.

Harku vallas tegutseb ligi 1000 ettevõtet. Lisaks on vallas suur potentsiaal ka uute ettevõtjate põlvkonna kasvuks. Tabasalu Ühisgümnaasiumi õppekavasse toodud ettevõtlus- ja majandusõpet pakutakse läbivalt esimesest klassist abituuriumi lõpuni. Lisaks osaleb kool regulaarselt koolinoorte ettevõtlusprojektides ja korraldab ettevõtlusnädalat. Möödunud sügisel sooritasid Tabasalu Ühisgümnaasiumi neli abiturienti esimestena oma koolist rahvusvahelise ettevõtluseksami (ESP). Ettevõtlusõppe vilju on kooli õpilased juba ka nautida saanud. Põhikooli õpilaste minifirma J.B.A.A., mis tootis looduslikku kosmeetikat, tunnistati 2015. aastal Eesti parimaks minifirmaks.

Koostöö Ajujahiga toob kooli ettevõtlusõppesse veelgi põnevust juurde, sest õpilastele toimub oma äriideede konkurss ning nad saavad kohtuda Ajujahi tiimiga. „Kohtumiste eesmärk on kooli noori reaalsete edulugudega inspireerida ja julgustada neid raamist välja mõtlema. Samuti saavad nad kohtumiste tulemusel nii praktilisi nõuandeid selleks, kuidas leida oma eriline äriidee, aga ka tagasisidet juba välja töötatud plaanidele,“ rääkis Tabasalu Ühisgümnaasiumi direktor Martin Öövel. Õpilaste esimesed kohtumised Ajujahi meeskonnaga on plaanis novembri alguses.

Ajujahile on oodatud osalema kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui ka teised, kes on uute väljakutsete jahil. Kümne hooaja vältel on Ajujahile esitatud rohkem kui neli tuhat ideed. Ajujahi auhinnafond on 75 000 eurot. Ideid oodatakse konkursile 5. novembrini. Oma idee saab esitada siin.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: