“Ajujahi” televõistlusele siseneb 40 lootusrikast meeskonda

20. oktoober 2022

“Ajujahi” televõistlusele siseneb 40 lootusrikast meeskonda

Täna kell 22.05 käivitub ETV ekraanil Eesti suurim äriideede võistlus “Ajujaht”, kus unistuste täitumise poole hakkavad püüdlema 40 meeskonda.

8. detsembril finaaliga kulmineeruv “Ajujaht” alustab uue põneva hooajaga, kus 300 000 eurose auhinnafondi nimel hakkavad võistlema kodumaised iduettevõtted. Rohkem kui saja võistlusele pürgija seast valis ekspertidest koosnev komisjon välja 40 kõige silmapaistvamat ettevõtmist. Neist 20 jõuavad televaatajate ette sel neljapäeval ja 20 tuleval nädalal.

Mõlemast eelvoorust pääsevad pooled “Ajujahi” arenguprogrammi, et siis juba läbi erinevate ülesannete ning mentorite käe all oma ideid lihvida ning tõestada ettevõtmise perspektiivikust tuleviku vaates.

Võistlejate sooritusi hindab viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eve Peeterson (EASi ja KredExi ühendasutuse koosseisu kuuluva Startup Estonia juht), Mailiis Ploomann (Elisa Eesti juhatuse liige), Peeter Koppel (SEB privaatpanganduse strateeg), Ivo Remmelg (NestCap fondijuht, ingelinvestor) ja Tanel Erm (Microsofti Eesti arenduskeskuse tegevjuht).

Saadet juhib Kristo Elias, kes lubab põnevat hooaega, sest parimate välja selgitamiseks on loodud pingeline play-off–süsteem. Äriideid jõuab saatesse väga erinevatest valdkondadest ja ka osalejate taust on kirju, kooliõpilastest kogenud tegijateni.

“Kõik proovivad oma valdkonna probleeme lahendada,” märkis Elias pressiteates ja lisas, et “Ajujahis” tuleb tõestada, et idee on kasvatatav ja klient üldse tahab seda.

“Tuleb oma idee või toode raha teenima panna,” sõnas ta.

Tänavune “Ajujaht” jagab koos toetajate ja Eesti ingelinvestoritega ideede elluviimiseks välja rekordilise stardikapitali, mille kogusumma on 300 000 eurot. Võitja saab auhinnaks vähemalt 30 000 eurot, väärilised preemiad ootavad ka teist ja kolmandat kohta.

“Ajujaht” on ETV ekraanil neljapäeviti kell 22.05.

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Läbi aastate on Ajujahile esitatud ligi 5000 äriideed ning riigiasutuse programmist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Groveneer, Timbeter jpt.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: