Ajujahi superfinaali pääsesid Steelmonitor, Complok ja Crump

25. november 2022

Ajujahi superfinaali pääsesid Steelmonitor, Complok ja Crump

24. novembri õhtul valis Ajujahi žürii välja viimase superfinalisti, kes jätkab võistlemist 30 000 euro suuruse auhinnaraha nimel. Võitja selgitatakse välja 8. detsembri õhtul ETV otse-eetris.

Kõik kolm finalisti esitavad oma viimase pitchi 8. detsembri õhtul ETV eetrisse jõudvas finaalsaates, kus selgub Ajujahi võitja. Finaliste hindab viieliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Eve Peeterson (EAS-i ja Kredexi ühendasutuse koosseisu kuuluva Startup Estonia juht), Mailiis Ploomann (Elisa Eesti erakliendiüksuse juht ja juhatuse liige), Peeter Koppel (SEB privaatpanganduse strateeg), Tanel Erm (Microsofti Eesti arenduskeskuse tegevjuht) ning Martin Villig (tehnoloogiaettevõtte Bolt kaasasutaja).

Startup Estonia juhi ja žürii liikme Eve Peetersoni sõnul on kõik finalistid silmapaistvad oma valdkonna probleemi lahendamisel. „Meil on seekord finaalis tööstusinnovatsioon Steelmonitori, toiduinnovatsioon Crumpi ja koolitusinnovatsioon Comploki näol. Need on kolm väga erinevat, kuid suure ambitsiooniga tiimi, kelle teenusel või tootel on juba kindel klientuur ning rahvusvahelise läbilöögi potentsiaal. Seega lõppmäng tuleb põnev ning soovitan kõigil superfinaali jälgida,” ütles Peeterson.

Millega käesoleva aasta finalistid tegelevad?

Finaali pääsenud meeskond Steelmonitor koondab enda platvormile teraskonstruktsioone tootvate ettevõtete kasutamata jäänud terasprofiilide laoseisud. Sellega võimaldab ettevõte ka teistel huvilistel neid osta ja enda laoseisu hallata ja müüa.

Teine finalist Complok pakub innovaatilist ja lihtsat viisi, kuidas finantsasutused saavad viia läbi kohustuslikke rahapesu tõkestamise koolitusi. Iga koolituse edukalt läbinu saab blokiahela-tehnoloogial põhineva tunnistuse, mille toel saavad finantsasutused tõendada regulaatorile seadusega kooskõlas olemist.

Kolmandana finaali pääsenud ettevõte Crump toodab ökoloogilisest kanepist ja hernest tehtud graanuleid, mis muutuvad vee ja panniga kokkupuutel hakklihataoliseks supertoiduks, milles on kaks korda rohkem valku kui loomalihas. Ettevõtte eesmärk on muuta kiirtoit kättesaadavaks ja tervislikuks, turgutades samal ajal keskkonda, sidudes süsihappegaasi ning säästes puhast vett.

Millest koosneb tänavune auhinnafond?

Ajujahi auhinnafond on juubelihooajale kohaselt rekordiline – selle väärtus on enam kui 300 000 eurot! Konkursi peaauhind on 30 000 eurot, teine ja kolmas koht pälvivad vastavalt 15 000 ja  7500 eurot. Lisaks panevad Eesti Äriinglite Võrgustiku ingelinvestorid välja 150 000 euro suuruse investeeringu enda poolt valitud tiimile. 150 000 euro suuruse investeeringu enda poolt valitud tiimile.

Auhinnafond sisaldab lisaks eelnevale ka Amazoni pilvekrediiti vastavalt iga tiimi vajadusele, CV-Online’i värbamise stardipaketti, pileteid startup-kogukonna üritustele sTARTUp Day ja Impact Day Eestis ning osalemist maailma ühel kõige suuremal innovatsioonialasel konverentsil Web Summit. Ajujahi partnerid jagavad juubelihooajal samuti välja mitmeid rahalisi eriauhindu ning esimest korda Ajujahi ajaloos saab üks osaleja endale aastaks tasuta eksklusiivse kontoripinna Kaamos Grupi poolt. Auhinnafondi kohta vaata täpsemalt siit.

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus. Läbi aastate on Ajujahile esitatud ligi 5000 äriideed ning riigiasutuse programmist on tuule tiibadesse saanud mitmed kohalikud ja rahvusvahelised edulood. Tuntumate vilistlaste hulka kuuluvad näiteks Bolt, Bikeep, Click & Grow, GoWorkaBit, FoodDocs, Groveneer, Timbeter jpt.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: