Microsoft jagab iduettevõtete edu saladust: ühenda pilvepõhisus ja tehisintellekt

10. november 2023

Microsoft jagab iduettevõtete edu saladust: ühenda pilvepõhisus ja tehisintellekt

Pidevalt muutuval ärimaastikul on idufirmadel on aina olulisem leida enda konkurentsieelis. Ajujahi kauaaegse toetaja Microsofti hinnangul vajavad iduettevõtted tänases dünaamilises ärikeskkonnas edu saavutamiseks nüüd lisaks pilveandmetöötlusele ka tehisintellekti abi. Microsofti kanalite müügijuht Ali Adil jagab iduettevõtjatele nõuandeid, kuidas ja miks integreerida oma töösse pilvelahendused ja tehisintellekt ning tagada selle kaudu pikaajaline kasv ja edu. 

Kulutõhusus

Ajujahi 16 hooaega on näidanud, et iduettevõtted tegusevad sageli limiteeritud eelarvega. Sageli on traditsioonilise IT-infrastruktuuri seadistamine väga kulukas. Lahenduseks on pilveplatvormid, mis võimaldavad iduettevõtetel vältida suuri alustamiskulusid ja hallata oma kulutusi efektiivsemalt. See omakorda vabastab rohkem aega, et tegeleda innovatsiooni, arengu ja uutele turgudele laienemisega.

Juurdepääs tehisintellekti toega tööriistadele

Tehisintellekti toega pilveplatvormid, nagu näiteks Microsoft Azure, pakuvad tehisintellekti teenuseid, mida idufirmad saavad lihtsasti kasutusele võtta. See võimaldab omakorda suunata teraviku innovatsioonile ja kasutada tehisintellekti abi ülesanneteks nagu andmete analüüs, prognoosimine ja automatiseerimine. Taoline lähenemine annab idufirmadele selge konkurentsieelise.

Täiustatud tehisintellekti mudelite, nagu näiteks GPT 4.5 Turbo integreerimine võib idufirmadele tähendada märkimisväärset kulu. Selleks, et idufirmasid algfaasis toetada, pakub Microsoft tehisintellekti valdkonnas tegutsevatele alustavatele ettevõtetele Founders Hubi kaudu 150 000 ulatuses Azure’i krediiti. Selle ettevõtmise eesmärk on pakkuda idufirmadele platvormi, millel oma lahendusi ilma tavapäraseid rahalisi kulutusi tegemata testida.

Skaleeritavus tehisintellektiga

Kasvufaasis võivad idufirmade andmemahud hüppeliselt suureneda. Tehisintellektiga integreeritud pilveteenuste andmemaht suureneb automaatselt, mis tagab tõhusa andmetöötluse ja -halduse ning võimaldab iduettevõtetel keskenduda oma põhitegevusele.

Täiustatud andmete analüüs

Tehisintellekt täiustab ka pilvepõhiseid andmeanalüüsi võimalusi. See annab idufirmadele nende andmetest praktilise ülevaate ja võimaldab teha teadlikke äriotsuseid, koostada tõhusalt strateegiaid ja ennustada turutrende.

Suurem turvalisus

Hiljutised uuringud näitavad, et Eestis pööravad väike- ja keskmise suurusega ettevõtted küberturvalisusele oluliselt vähem tähelepanu kui suurettevõtted ning langevad seetõttu suurema tõenäosusega küberrünnakute ohvriks. Tehisintellekt tagab küberohte täis maailmas suurema turvalisuse. AI-põhised turbelahendused suudavad tuvastada võimalikke ohte reaalajas, kaitsta tundlikke andmeid ja pakkuda sellega suuremat meelerahu.

Automatiseerimine ja tõhusus

Kombineerides tehisintellekti pilvandmetöötlusega, saavad idufirmad korduvaid ülesandeid automatiseerida ja tõsta sellega oma töö efektiivsust. Selline automatiseerimine aitab optimeerida tegevusi, pakkuda paremat kliendisuhtlust ja võimaldada alustavatel ettevõtetel keskenduda oma põhitegevusele.

Personaalsem kliendikogemus

AI abil on võimalik analüüsida pilve salvestatud kliendiandmeid ja muuta selle abil  kliendikogemust personaalsemaks. Alustavad ettevõtted saavad seda teavet kasutada oma toodete, teenuste ja turundusstrateegiate kohandamiseks vastavalt kliendi personaalsetele eelistustele.

Tehisintellektiga pilveplatvormid tagavad edu

Kiiresti muutuval tehnoloogiamaastikul võimaldab tehisintellektiga varustatud pilveplatvormidesse investeerimine idufirmadel püsida tehnoloogiliste edusammude laineharjal. Taoline valmisolek võimaldab võtta kasutusele aina uusi võimalusi ja tagada nende abil pikaajaline edu.

Idufirmade jaoks on pilvandmetöötluse ja tehisintellekti sünergia kasvuks hädavajalik. Kui pilvandmetöötlus pakub skaleeritavust, kulutõhusust ja paindlikkust, siis tehisintellekt lisab sellele omakorda automatiseerimise, täiustatud analüütika ja suurema turvalisuse. Üheskoos loovad need tugeva tehnoloogilise aluse, võimaldades idufirmadel kasvada jätkusuutlikult tagades edu üha konkurentsitihedamal turul.

 

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: