Tallinna Innovatsioonipäeva peaesinejaks on Rootsi storyteller Gustaf Josefsson

23. märts 2017

Tallinna Innovatsioonipäeva peaesinejaks on Rootsi storyteller Gustaf Josefsson

Juba 4. aastat Kultuurikatlas toimuva innovatsioonipäeva keskmes on inspireerivad lood, mis julgustavad muutusele. Päeva raames jagatakse häid kogemusi ja tulevikusuundumusi, tõestades, et igas nutikas idees võib peituda võimalus raketina taevasse tõusta ning maailma muuta.

Konverentsi peaesinejaks on uue generatsiooni häälekandja ja Rootsi üks hinnatuim storyteller Gustaf Josefsson. Ta mitte ainult ei räägi tulevikust, vaid ka elab ja hingab selles. Ta usub, et inimesed on juba praegu muutunud tehisintellektiks. Jutuka ja särasilmse Gustafi igapäevatöö seisneb mööda ilma ringi sõitmises ja inimestele kõnelemises.

Innovatsioonipäevalt leiab ka mitmeid inspireerivaid lugusid Eesti ettevõtjatelt. Näiteks Matusebüroo MT Memoris näitel räägib ettevõtte tegevjuht Tarko Tuisk, kuidas saab traditsioonilist teenust nutikalt ümber disainida. Rain Tungerilt saab aga kuulda, miks ta arvab, et innovatsiooni keskmes on inimene. Temalt kuuleme, kes on restoranide Rataskaevu 16, Väike Rataskaevu ja Pegasus kaasomanike tegevuse ja ambitsioonide kohta, kui ka seda, kuidas on need restoranid lühikese ajaga nii kohalike kui väliskülastajate suurteks lemmikuteks muutunud.

Uudsest B2B lahendusest e-kaubanduses räägib Sander Sebastian Agur, kes on Ajujahi 10. hooaja 30 parema sekka pääsenud Inventory.com kaasasutaja. Tegemist on veebipõhise andmebaasiga, mis viib omavahel kokku ostjad ja müüjad. Inventory.com’ist leiab kõike alates liimidest-lakkidest, kruvidest ja mutritest kuni lauajalgade, valgustite, hüdraulika ja pumpadeni.

Päeva keskmes on paneeldiskusioon, kus otsitakse vastuseid küsimustele, kuidas ikkagi tunda ära head ideed, mis üldse väärivad rahastamist? Mida otsivad investorid ja kuidas neile oma ideed pakkuda? Milles seisneb ühisrahastuse populaarsus? Mida toob tulevik ning kas tehnoloogia võidukäik kaotab inimese ja reaalsuse? Nendel teemadel arutlevad Kirke Saar (Telia), Ardo Mardisoo (Funderbeam), Heidi Kakko (EstBAN), Kaur Ojakivi (Collect.Net).

Päeva teist poolt alustab Raivo Tamsalu Capsterist. Raivol on rääkida lugu, kuidas saab täppisteaduste doktorikraadita innovatsiooni luua. Tehnopolis paiknev Eesti idufirma Capster on pikal teekonnal koostöös erialaarstidega valmis arendanud ja turule toonud innovaatilise ja imelihtsa meditsiiniseadme. Lihtsa ja kasutajasõbraliku tootega propageerib noor ettevõte tervistsäästvat ja teaduspõhist ravimeetodit erinevatele nohuprobleemidele.

Ettevõtluskonkurssidel osalemise võludest ja valudest räägib Madis Uuemaa Smart Load Solutionsist. Ettevõte on 2016. aasta PROTOTRONi konkursi Tallinna vooru üks võitjatest. Üdini Eesti iduettevõte sai alguse juba meeskonna ülikooli ajal ning praeguseks on turule toodud intelligentne põrandakütte termostaat Themo, mis toob elektri börsihinna ja ilmaennustuse arvestamise teel tarbijate elektrikulud alla.

Päeva lõpetab Prototron kevadvooru võitjate autasustamine, mille parimad selgitati välja rekordiliselt 290 uuendusliku idee seast. Konkursile said oma ideid esitada kõik tudengid, leiutajad ja ettevõtjad.

Konverentsi vaheaegadel saavad kõik osalejad uudistada miniEXPOl, kust leiab lennukaid ideid ja põnevaid start up’e, õpilasfirmasid ning ettevõtluse toetajaid. MiniEXPOl on esindatud ka mitmed Ajujahi tänavused meeskonnad! Minimessi aitavad korraldada Tehnopol, Prototron, Mektory, Ajujaht, Junior Achievement Eesti.

Innovatsioonipäeva programm ja registreerimine: http://innovatsioonipaev.tallinn.ee

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: