Sami Seppänen: HopKid peaks rohkem fokusseeruma

15. mai 2019

Sami Seppänen: HopKid peaks rohkem fokusseeruma

Kuue hulka pääsenud HopKidi mentor on Ajujahi teležürii liige Elisa Eesti juht Sami Seppänen. Mentori rolliks on aidata tiimi oma äriidee arendamisel ning seista nende eest otsustavatel hetkedel. Seitsmendas saates selgub, kas tiim pääseb edasi superfinaali või mitte.

Tiim HopKid (Foto: JP Hion)

HopKid on nutikas sõidu-ja saatmisteenuse platvorm laste turvalise liikumise tagamiseks. Ettevõtmine lahendab lapsevanemate mured kahe eri teenusega: esiteks lastetakso, kus lapsevanem tellib HopKidi rakenduse vahendusel taustakontrolli läbinud sõidutaja-saatja ning teiseks kogukonnasisene sõidujagamise platvorm, kus ühe piirkonna või sõpruskonna lapsevanemad saavad platvormi vahendusel planeerida ja korraldada üksteise laste sõidutamist.

Seppänen räägib, et algusest peale on HopKidi juures olnud üleval teenuse erinevate harude küsimus. Üks neist konkureerib tema sõnul otseselt taksondusega. “Kui taksole sarnane haru oleks ettevõtte põhisuund, oleks Eesti turg just hea testplatvorm, sest konkurents on ülikõva. Seejuures vaadates Bolti  katsetamisvõimekust ja -valmidust uuteks kontseptsioonideks (näiteks elektritõukerataste renditeenus), peab arvestama, et väljakutse nendega konkureerimise näol võib olla märkimisväärselt suur.” Seppänen lisab, et tiimi jaoks on oluline fookuse paikapanemise küsimus ning lisab, et näeb kõige rohkem potentsiaali selles teenuse osas, mis keskendub lapsevanemate omavahelisele sõidujagamisele.

HopKidi näeb koos HIVE’i ja Timey’ga finaalikoha eest võistlemas juba homme, 16. mail kell 20.00 TV3s. Möödunud saateid saab järele vaadata siit.

Eesti suurima äriideede konkurssi ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS), partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks neile toetavad Ajujahti Funderbeam, Lingvist, Advokaadibüroo TRINITI, Eesti Tööandjate Keskliit, Põllumajandus-Kaubanduskoda, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn, Harku vald, Saue vald. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendidest.

Ajujahti viivad ellu Civitta Eesti, Miltton JLP ja Tehnopol.

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: